شهید بهمن فاتحی

پاسدار رشيد اسلام بهمن فاتحي در بيستم اسفند سال هزار و سيصد و چهل و چهار در خانواده اي مسلمان و متدين در روستاي چپرپرد پائين حسن رود از توابع شهرستان بندر انزلي ديده به جهان گشود. بهار عمرش را با بهار طبيعت سپري کرد و توانست تا مقطع دوم دبيرستان تحصيل نمايد . از زمانيکه امام خميني (ره) را شناخت با عشق به اطاعت از ولي زمانش براي تثبيت انقلاب اسلامي و حفظ ارزشها و دستاورد هاي آن تلاش فراوان نمود . داراي روحيه اي خستگي نا پذير و برخوردي متين و ملايم و از جاذبه معنوي خاصي برخودار بود . ايشان براي هدايت جوانان منطقه با بر پايي کلاسهاي عقيدتي و سيا سي و آموزش قرآن مجيد و برپايي اردوهاي تفريحي ، فرهنگي و ورزشي نقش بسزايي داشت و الگويي مناسب براي جوانان منطقه بود .

شهيد بهمن فاتحي جواني رئوف و پاک و مهربان و در حين حال بسيار شجاع و دلير و بي باکي بود که جزء به رضاي حضرت حق نمي انديشيد .

با ايجاد انجمن اسلامي و پايگاه مقاومت بسيج در محل و عضويت در سپاه مانند دژِ مستحکمي در مقابل گروهکهاي ملحد و ضد انقلاب ايستادگي نمود . با هجوم وحشيانه دشمن بعث عراق به ميهن اسلامي از شهر و ديارش دل کند و دليرانه به سوي ميادين جنگي شتافت و ساکن نشين کوي جبهه ها شد و هفتاد ماه از دوران زندگي پر ثمرش را در جبهه ها نبرد حق عليه باطل با دشمنان مبارزه و پايداري نمود.وي در عملياتهاي فتح المبين ، بيت المقدس ، والفجر مقدماتي ،والفجر 8و10 و کربلايي 1تا10 و چندين عمليات ايذائي حضوريي موتهورانه داشت . سرانجام در حاليکه فرماندهي گردان مسلم بن عقيل لشکر ويژه 25 کربلا را بر عهده داشت در منطقه عملياتي خرمال در 27/12/1366 به درجه رفيع شهادت نايل آمد و در جوار حق آرميد .

 

 فرازي از نوشته هاي شهيد :

در راه خدا مبارزه کنيد و عوامل ضد انقلاب را سرکوب نماييد هر چند به قيمت جان شما تمام شود و بدانيد که سرانجام حق پيروز است و ما که اطمينان داريم در راه حق قدم برداشته ايم و حق با ماست از شهادت چه باکي داريم .

اي خداي بزرگ : از تو سپاسگزارم که بمن پدر و مادري عنايت کردي که مرا بدين سان تربيت کند تا موفق شوم ، در راه رضاي تو جانم را قرباني کنم .