جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

شناسایی و دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب رییس شرکت در رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی و دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب رییس شرکت در رشت

شناسه : 147459870

شناسایی و دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب رییس شرکت در رشت

 رشت - ایرنا - رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب رییس شرکت در رشت خبر داد.

 

به گزارش عصر چهارشنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی رییس شرکتی مبنی بر اینکه از حساب اینترنتی او به صورت غیرمجاز مبلغ شش میلیون ریال برداشت شده، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات از مالباخته و پی جویی های فنی و پلیسی، عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب شاکی که مردی 24 ساله اهل و ساکن شهرستان رشت و کارمند سابق او بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده ، متهم به صراحت به جرم خود و اینکه با سوء استفاده از اعتماد شاکی و در اختیار داشتن رمز دوم حساب او ، مبلغ شش میلیون ریال به صورت غیرمجاز برداشت و سپس قبض جریمه خودرو اش را پرداخت نموده، اعتراف کرد.

وی از هموطنان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل Gfata@police.ir گزارش دهند.

سرهنگ ایرج محمدخانی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان پیش از این گفته بود که پرونده های ورودی این پلیس در سه ماه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 55 درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرده بود که در مدت زمان ذکر شده؛ پرونده های مربوط به برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی، مزاحمت اینترنتی، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه بیشترین سهم پرونده های حوزه فتا را تشکیل داده اند.