رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

شمیم حرم رضوی آستارا را عطرآگین کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

شمیم حرم رضوی آستارا را عطرآگین کرد

شناسه : 166110129

شمیم حرم رضوی آستارا را عطرآگین کرد

آستارا - ایرنا - مردم آستارا طی آیینی باشکوه، عصر یکشنبه از خادمین حرم امام رضا (ع) استقبال کردند و شمیم حرم رضوی این شهر مرزی را عطرآگین کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این آیین معنوی و باشکوه مردم آستارا در دهه کرامت جلوه ممتاز اخلاص و عشق خود را به هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت نشان دادند؛ اخلاصی که می شد آن را در تک تک شاخه های گل و در اشک های حلقه بسته در چشمان عاشقان به آستان قدس رضوی دید.
اجتماع امروز در آستارا به حدی بود که دست اندرکاران برنامه را نیز غافلگیر کرد و خیابان امام خمینی (ره) آستارا از روبه روی مسجد حضرت محمد رسول الله (ص) تا مزار شهدای این شهرستان مملو از جمعیت شد.
آستارا امروز همچون صحن و سرای باصفای حرم امام رضا (ع) خادمانی با لباس های سرمه ای رنگ با پرچمی منقش به نام مقدس امام رضا (ع) داشت تا بلکه کبوتر دل های مرزنشینان حریم پاک این وطن به سمت و سوی حرم ثامن الحجج (ع) پر بکشد.
سر دادن نوای السلام علیک یا علی بن موسی الرضا المرتضی با رسیدن کاروان عاشقان به مزار 160 شهید گلگون کفن آستارا هوای معنوی خاصی را به آسمان دل های شهروندان بخشید و آن وقت بود که یکی از خادمان حرم رضوی با حضور در پشت تریبون زمزمه عشق و دلدادگی خود را اینگونه سر داد: محبوب رضاست هر که دل ریش تر است/ از کعبه صفای این حرم بیش تر است/ اینجاست طبیبی که ندارد نوبت/ هردل که شکسته تر بود پیش تر است.
در ادامه این آیین امام جمعه شهرستان آستارا در جمع استقبال کنندگان از خادمین حرم رضوی گفت: عشق مردم ایران اسلامی به حضرت امام رضا (ع) بی نهایت است چراکه آن امام همام ولی نعمت ماست.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: آستان مقدس حضرت ثامن الحجج (ع) پناهگاه و میعادگاه امن عاشقان و مومنان است.
وی با اشاره به ویژگی برجسته رافت و مهربانی امام هشتم(ع) اضافه کرد: درجه مهر ، محبت و رافت حضرت امام رضا (ع) تا به حدی است که در نزد ایشان رنگ چهره ، مذهب ، قومیت و ملیت فرقی نمی کند و عرض ارادت میلیونی زائران در طول سال گواه روشنی بر این ادعاست.
وی توجه امام رضا (ع) به مقام شامخ انسانیت را نشانگر شخصیت متعالی آن حضرت خواند و عنوان کرد: از منظر امام رضا (ع) تقوای افراد به عنوان مهم ترین رکن در نزدیکی به خداوند محسوب می شد.
قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) ، شعرخوانی و مولودی خوانی از دیگر بخش های این آیین بود.
خادمین حرم امام رضا (ع) در ادامه با حضور در بیمارستان شهید بهشتی آستارا از بیماران بستری شده این بیمارستان در بخش های مختلف عیادت کردند.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.