رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

شش برنامه فرهنگی به مناسبت روز عفاف و حجاب در تالش برگزارشد - نمایش محتوای خبر

 

 

شش برنامه فرهنگی به مناسبت روز عفاف و حجاب در تالش برگزارشد

شناسه : 64193278

تالش، آستارا - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش اعلام کرد: شش برنامه فرهنگی به مناسبت روز عفاف و حجاب در این شهرستان برگزار شد.

بهرام خوشحال عصر شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا و در تشریح برنامه های 21 تیرماه روز عفاف و حجاب افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تالش به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برنامه هایی همچون تجلیل از پنج هنرمند محجبه و فعال در حوزه حجاب و عفاف ، برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب و کارگاه آموزشی با موضوع حجاب و عفاف را تدارک دید که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسجد زینبیه(س) تالش برگزار شد.

وی همچنین برگزاری نمایشگاه نقاشی عفاف مجموعه آثار بانوان هنرمند تالش، برگزاری مسابقه فرهنگی ˈحجاب، انتخاب من استˈ و تحریر هشت تخته پرده به متراژ 25 متر برای تبلیغات محیطی اداره و نصب در سطح شهر و طرح سالم سازی ساحل دریای قروق را از دیگر برنامه های ارشاد تالش به همین مناسبت ذکر کرد.

خوشحال اضافه کرد: عفاف و حجاب دو ارزش اخلاقی در جامعه است که همواره در کنار هم و گاه به جای هم به کار رفته اند.

وی بیان کرد: با توجه به معانی ذکر شده، حجاب یک امر ظاهری و بیرونی است و در حقیقت پوشش ظاهری افراد و به ویژه زنان را شامل می شود و عفاف و حیا یک مقوله درونی است که انسان را از گناه و حرام باز می دارد و آثار آن در گفتار و کردار انسان نمود پیدا می کند.

وی اظهار کرد: برای ایجاد فرهنگ حجاب و پوشش مناسب در جامعه ، باید ابتدا پایه های اعتقادی و بینش افراد را نسبت به این موضوع محکم کنیم.

خوشحال با تاکید بر نهادینه سازی باورهای درست و فرهنگ سازی دقیق در زمینه عفاف و حجاب گفت: تهدید و اجبار ، هیچ گاه به عنوان اولین راهکار اثربخش نخواهد بود.

21 تیرماه، روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

شهرستان تالش در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

ایرنا