رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

ششمین نشست ستاد هماهنگی اربعین حسینی گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

ششمین نشست ستاد هماهنگی اربعین حسینی گیلان

شناسه : 313695588

ششمین نشست ستاد هماهنگی اربعین حسینی گیلان

زائران گیلانی اربعین، به جز مهران به مرز دیگری مراجعه نکنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین ستاد هماهنگی اربعین حسینی گیلان گفت: زائران گیلانی اربعین، حتماً روادید داشته باشند و به جز مهران، به هیچ مرز دیگری مراجعه نکنند.
محمد احمدی پور در ششمین نشست ستاد هماهنگی اربعین حسینی گیلان در رشت با بیان اینکه پایانه های حمل و نقل مسافر استان آمادگی کامل برای انتقال زائران را به مرز مهران در روزهای باقیمانده تا اربعین دارند افزود: مرز خروجی برای زائران گیلانی، فقط مرز مهران است و زائران به هیچ مرز دیگری در غرب کشور مراجعه نکنند.
وی با بیان اینکه بدون دریافت روادید امکان سفر به عراق وجود ندارد گفت : زائران نسبت به برنامه ریزی سفر به صورت گروهی اقدام کرده و از سفر به صورت فردی، حتی الامکان خودداری کنند.
جانشین ستاد هماهنگی اربعین حسینی گیلان گفت: 18 هزار 993 گیلانی تا دیروز برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در سامانه الکترونیکی سماح ثبت نام کرده اند که تاکنون برای 17 هزار و 710 هزار روادید صادر شد.
احمدی پور افزود : دفتر موقت کنسولگری عراق با پیگیری های استاندار گیلان از چند هفته قبل در رشت راه اندازی شده که در آن روزانه برای سه هزار زائر، روادید صادر می شود.
وی گفت : صدور روادید برای زائران گیلانی که در سامانه سماح نام نویسی کردند، در مراحل پایانی قرار دارد و برای دریافت روادید به مرز مراجعه نکنند .
جانشین ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان گیلان با بیان اینکه صدور روادید برای زائران قزوینی هم در رشت انجام می شود، گفت : تاکنون برای پنج هزار و 134نفر از زائران این استان، روادید صادر شده است.
جانشین ستاد هماهنگی اربعین حسینی گیلان افزود : بیش از 13 هزار زائر گیلانی از دو هفته گذشته تاکنون به عراق اعزام شده اند.
احمدی پور با اشاره به فراهم کردن امکانات پذیرایی از زائران در عراق گفت : موکب هایی با کمک‌ها و نذرهای مردمی برای پذیرایی از 20 هزار زائر گیلانی فراهم شده است.
جانشین ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان گیلان با بیان اینکه زوار حتماً پس از ورود به مرز عراق، از درج مُهر ورود به آن کشور در گذرنامه خود اطمینان یابند، گفت: هر یک از دارندگان روادید گروهی، یک نسخه کپی رنگی از لیست روادید خود را تهیه و ممهور کنند تا در صورت جدا شدن احتمالی از گروه، بتوانند با آن به همراه اصل گذرنامه، از مرز دو کشور تردد کنند.
براساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین مستقر در وزارت کشور، تنها افرادی می توانند روادید اربعین حسینی کربلای معلی را دریافت و از مرز خارج شوند که در سامانه سماح سازمان حج و زیارت نام نویسی کنند. 
سامانه سماح تنها مرجع رسمی ثبت نام و صدور روادید اربعین است. 
ثبت نام زائران تا 24 آبان ماه جاری ادامه دارد. 
سامانه پاسخگویی به متقاضیان امور زیارتی اربعین نیز در استان، راه اندازی شده و متقاضیان می توانند برای گرفتن پاسخ سوالات خود، با شماره تلفن های 01333332058 ، 09113324787، 013 333664427 ، 01333664428 و 09115467683 تماس بگیرند. 
سال گذشته حدود هشت هزار نفر از گیلان از طریق سامانه سماح روادید گرفتند. 
فعالیت دفتر نمایندگی صدور روادید عراق برای زائران گیلانی اربعین حسینی و پروازهای زیارتی عتبات عالیات از 28 مهرماه گذشته در رشت آغاز شده است.
سی ام آبان ماه جاری، مقارن با اربعین حسینی است. 
 
منبع:خبر گیلان