جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

شرکت شهرک های صنعتی خدمات زیربنایی برای صنعتگران فراهم می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت شهرک های صنعتی خدمات زیربنایی برای صنعتگران فراهم می کند

شناسه : 64001730

رشت - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: رسالت اصلی شرکت شهرک های صنعتی، ایجاد و فراهم کردن خدمات زیربنایی برای صنعتگران است و نسبت به این امر، اهتمام دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ سید محمدعلی سید ابریشمیˈ روز چهارشنبه در نشست صنعتگران گیلان در شهرک صنعتی سفیدرود رشت با بیان این که در گذشته کم لطفی هایی به صنعتگران بوده که می کوشیم جبران کنیم، افزود: یکی از مشکلات اساسی شهرک های صنعتی زیرساخت هاست که تامین آب ، برق و گاز واحدهای تولیدی برعهده شرکت شهرک های صنعتی است.

وی با بیان این که ایجاد زیرساخت ها وظیفه شرکت شهرک های صنعتی است، اظهار کرد: برغم آب فراوانی که گیلان نسبت به استان های دیگر کشور دارد، بازهم برای تامین آب برخی از شهرک های صنعتی با مشکل مواجه هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گیلان را در زمینه صنعت دچار عقب ماندگی دانست و گفت: با وجود اینکه واحدهای صنعتی قبل از انقلاب در گیلان ایجاد شده، اما به دلیل شناخته شدن این استان به عنوان سرزمین سبز تصور می شد که واحدهای صنعتی نباید در گیلان تاسیس شود.

وی صنعت را زیربنای توسعه کشور و استان خواند و گفت: توسعه و رشد مد نظر دولت ها از طریق کشاورزی در مقایسه با صنعت بسیار ناچیز است از این رو صنعت باید تقویت شود.

وی محدودیت زمین در استان گیلان را یکی دیگر از مشکلات شهرک های صنعتی استان دانست و گفت: سرمایه گذاری فقط در 30 هکتار در این استان، برای ایجاد زیرساخت ها فضای مناسب و کافی نیست.

وی قیمت تمام شده زمین در گیلان را نسبت به استان های دیگر گران تر عنوان و تصریح کرد: آوردن امکانات و ایجاد زیرساخت ها برای شرکت شهرک های صنعتی در این استان، هزینه های بالایی دارد اما تلاش می کنیم به وظیفه خود برای تحقق این مهم عمل کنیم.

سید ابریشمی بحران نقدینگی را از اساسی ترین مشکلات تولیدکنندگان و صاحبان صنایع ذکر و اضافه کرد: این مشکل برای تمامی صنعتگران کشور وجود دارد که اکنون بانک ها نیز در این رابطه با مشکل روبرو هستند.

وی پرداخت مالیات را یکی از مشکلات صنعتگران دانست و گفت: امسال در برخی استان ها دو درصد به مالیات بر ارزش افزوده اضافه شده که فشار مضاعفی را به صنعتگران وارد می کند.

وی در ادامه سخنانش؛ تامین اجتماعی و پرداخت های بیمه را از دیگر دغدغه های صنعتگران عنوان کرد و با اشاره به مشکلات تامین اجتماعی در این بخش افزود: امیدواریم دولت تمامی پرداخت های بیمه بازنشستگی را بپردازد.

سیدابریشمی خاطرنشان کرد: پنج هزار میلیارد تومان سهم یارانه های بخش صنعت کشور است و امیدواریم سهم ویژه ای برای شهرک های صنعتی نیز درنظر گرفته شود.

وی قول مساعد داد تا ضمن انعکاس مشکلات صنعتگران استان و کشور به مسوولان وزارتخانه، برای رفع مشکلات صاحبان صنایع در حیطه وظایف این شرکت تلاش کند.

در این نشست صنعتگران گیلان مشکلات خود را با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کردند.

34 شهرک صنعتی و ناحیه مصوب در گیلان فعال و 633 واحد بهره بردار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مستقر است و 12 هزار نفر در این مجموعه ها مشغول به کار هستند.

 

ایرنا