سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

شخصیت خود را پرورش دهید - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شخصیت خود را پرورش دهید

شخصیت خود را پرورش دهید


تلاش کنید که شخصیت خود را آنگونه که خود دوست دارید، پرورش دهید.
آیا شما بداخلاق، ترشرو و اخمو هستید. با این حالتها نمی توانید وارد زندگی شوید. از شر رفتارها و عادتهای بد خود خلاص شوید. چون آنها یکی از بزرگترین موانع پیشرفت شما هستند.
تاکنون به این نکته توجه داشته اید که چه کسی یک دوست بداخلاق می خواهد؟ بنابراین تلاش کنید که شخصیت خود آن گونه که خود دوست دارید، پرورش دهید.
وقتی در حال کار برای خودسازی هستید به خود اطمینان داشته باشید. توانایی چرخیدن در اطراف اتاق و معرفی خود همراه با لبخند یک فرد برنده منجر به افزایش اعتماد به نفس شما می شود و به خاطر داشته باشید به جای غرور و خودبینی به خود اعتماد کنید.
یکی از نمودهای خودسازی کنترل خویشتن است. زمانیکه عصبانی می شوید داد و بیداد نکنید. آرام و متین باشید، برای کنترل وضعیت موجود و تبدیل خشم خود به چیزی مولد و مثبت باید به اندازه کافی پخته باشید.
روابط خود را تقویت کنید. روابط شما با خانواده و دوستان و افرادی که نقش مهمی در زندگی شما ایفا می کنند، نباید مورد غفلت واقع شوند. با این افراد بیرون بروید و ساعات خوشی را با هم بگذرانید. کارهای دلپذیری را با هم انجام دهید تا زمانیکه افرادی که برای شما اهمیت دارند (خانواده و دوستان و ...) پشتیبان شما باشند. شادی شما را ترک نخواهد کرد.
و در پایان روابط خوب شما با دیگران به شما کمک می کند تا توانایی های فردی خود را افزایش دهید و در عین حال به عنوان یک فرد دوست داشتنی در موقعیت یک فرد برنده قرار گیرید. البته موقعیت شما برنده ــ برنده خواهد بود (برای شما و دیگران) دوستان شما می دانند که هرگاه احتیاج به کمک داشته باشند می توانند به شما تکیه کنند.

خبرگزاری ایسنا