جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

شجره طیبه - نمایش محتوای سیما

 

 

شجره طیبه

Loading the player...

بسیج یك حركت اجتماعی است كه در هر جامعه ای با توجه به فرهنگ آن جامعه و به اشكال مختلفی در اثر شرایط خاص بوجود می آید. حتی در دوران صدر اسلام نیز به هنگام حمله كفار و منافقین علیه مسلمانان زمانی كه فرمان تشكیل نیروی مبارز علیه آنها داده می شود مسلمانان داوطلبانه در مساجد گردهم می آمدند تا توان خود را از نظر نیروی انسانی و تجهیزات نظامی برای مقابله با دشمنان اسلام بسیج كنند.

دفاع از مقدسات و ایدئولوژی اسلام ایجاب می كند كه در مقابل خطراتی كه آن را تهدید می كند به گونه ای منطقی و شیوه ای صحیح با آن خطر برخورد كرد. امام خمینی (ره) در مورد اهمیت و ضرورت تشكیل بسیج فرمودند: « دفاع از اسلام و كشورهای اسلامی امری است كه در مواقع خطر ، تكلیف شرعی و الهی و ملی است و برتمام قشرها و گروهها واجب است».

همچنین اصل پیشگیری ایجاب می كند كه امت اسلامی برای مقابله با هر گونه خطر احتمالی از سوی دشمنان اسلام در آماده باش كامل بسر برده و آمادگی دفاعی برای هرگونه خطری كه اسلام را به مخاطره افكند را داشته باشند. فرمان صریح قرآن كریم در آیه شریفه « واعدوا لهم ما استطعتم من قوه » كه برای ترسانیدن دشمنان خدا و اسلام و امت اسلامی آمده است دال بر صحت این ادعاا  می باشد.

سیمای مرکز گیلان بمنظور اهمیت این موضوع و نقش بسیج در انقلاب اسلامی اقدام به تهیه و تولید برنامه ای با عنوان شجره طیبه در  48 قسمت 35 دقیقه ای نموده که در روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت 19:10 از سیمای مرکز گیلان پخش میی  شود.

این برنامه شامل بخش های مختلفی است که عبارتند از: تیتراژ – وله – زلال سخن ( گزیده سخنان رهبر معظم انقلاب متناسب با موضوع برنامه) گزارش مستند به فراخور مناسبت های موجود، گزارش از اقشار مختلف بسیج و مراسم با موضوع بسیج وو فرهنگ جهاد و شهادت، قرارگاه فرهنگی (در این بخش به معرفی کتاب، سایت یا نرم افزار یا فیلم با موضوع فرهنگ بسیج و ایثارگری می پردازد)، خاطره (ذکر خاطره توسط ایثارگران و جانبازان جنگ تحمیلی، و در پایان پلاتوی مجری.

سال تولید: 1393

تهیه کننده: امیرحسین نارنجی

کارگردان: فردین مهرآیین

مجری: محمد لطیفی

نویسنده: علیرضا شعبانی نژاد

تصویربرداران: مسعود پژهان، مهرداد محزون

تدوینگر: سیدعلی حسینی نسب