سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | پنج‌شنبه، ۷ مهر ۱۴۰۱

شب های ایران - نمایش محتوای صدا

 

 

شب های ایران

Loading the player...
برنامه ای است زنده به سفارش صدای استان ها 90 دقیقه که از ساعت 12:30 بامداد الی 2 بامداد یک روز در ماه پخش شده و تمام شبکه های استانی کشور آن را تقویت می کنند. 
این برنامه آداب و رسوم، نقاط گردشگری و بزرگسالان استان گیلان را معرفی می کند و همچنین در قسمتی از برنامه نمایش نیز پخش می شود. 
استان گیلان، از استان های سرسبز شمالی ایران به مرکزیت کلانشهر رشت است.
استان گیلان دارای مرز بین المللی از طریق آستارا با جمهوری آذربایجان است که از شمال به دریای خزر و کشور آذربایجان، از غرب به استان اردبیل، از جنوب به استان زنجان و قزوین و از شرق به استان مازندران محدود می شود. مساحت گیلان۱۴٬۰۴۲ کیلومتر مربع و جمعیت آن طبق سرشماری ۱۳۹۱، ۲،۴۸۰٬۸۷۴ نفر است
استان گیلان دهمین استان پرجمعیت و بیست و هشتمین استان وسیع ایران است. کلانشهر رشت با داشتن ۴۶ درصد جمعیت کل استان، مرکز و پرجمعیتترین شهر استان گیلان و دوازدهمین شهر پرجمعیت ایران و پرجمعیت ترین شهر سه استان ایران در ساحل دریای خزر است. از دیگر شهرهای پرجمعیت این استان می توان به شهرهای بندر انزلی، مهمترین بندر ایرانی در حاشیه دریای خزر، و لاهیجان، اشاره کرد.
طبیعت استان گیلان، پوشیده از جنگل و دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. این استان شامل مناطق سرسبز شمال غربی رشته کوه البرز و بخش غربی کرانه های جنوبی دریای خزر است.
 
تاریخ تولید: 1394
تهیه کننده: مهدی آذری – بهرام نوری 
گزارشگر: داریوش محمدی – اکرم شاکری 
گوینده: مصطفی رفیعی – بهرام نوری 
نویسنده: بهرام نوری – مهدی آذری 
 


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلامتی و موفقیت برای شما عزیزان دست اندرکاران این... نازنین ۱۳۹۴/۰۷/۶ ۱۰:۰۱

نازنین
سلامتی و موفقیت برای شما عزیزان دست اندرکاران این برنامه از پرودگار تعالی خواستارم.
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۶ ۱۰:۰۱