سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

شبکه باران با ویژه برنامه شجره طیبه در هفته بسیج - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه باران با ویژه برنامه شجره طیبه در هفته بسیج

شناسه : 64406308

بسیج یك حركت اجتماعی است كه در هر جامعه ای با توجه به فرهنگ آن جامعه و به اشكال مختلفی در اثر شرایط خاص بوجود می آید. حتی در دوران صدر اسلام نیز به هنگام حمله كفار و منافقین علیه مسلمانان زمانی كه فرمان تشكیل نیروی مبارز علیه آنها داده می شد مسلمانان داوطلبانه در مساجد گرد هم می آمدند تا توان خود را از نظر نیروی انسانی و تجهیزات نظامی برای مقابله با دشمنان اسلام بسیج كنند.

دفاع از مقدسات و ایدئولوژی اسلام ایجاب می كند كه در مقابل خطراتی كه آن را تهدید می كند به گونه ای منطقی و شیوه ای صحیح با آن خطر برخورد كرد. امام خمینی (ره) در مورد اهمیت و ضرورت تشكیل بسیج فرمودند: «دفاع از اسلام و كشورهای اسلامی امری است كه در مواقع خطر، تكلیف شرعی و الهی و ملی است و برتمام قشرها و گروهها واجب است ».

شجره طیبه عنوان برنامه ای از گروه تلویزیونی بسیج صداوسیمای مرکزگیلان به مناسبت هفته مبارک بسیج تهیه و پخش می گردد .

این برنامه هر شب به صورت زنده از ساعت 5َ : 21 به مدت 60 دقیقه در هشت قسمت از شبکه باران پخش می شود و از بخش های مختلفی از جمله : گفتگو با مهمانان، گزارش از مهمان، قرائت پیامک مخاطبان، پخش اخبار منتخب مربوط به هفته بسیج در شهرستانهای مختلف استان، معرفی اقشار مختلف بسیج، پخش خاطرات بسیجیان در پایگاه های منتخب شهرستانها در طول زمان عضویت در بسیج ، معرفی شهدای بسیجی و همچنین اعلام سایت مربوط به بسیج تشکیل شده است.

عوامل برنامه :

تهیه کننده : امیر حسین نارنجی

کارگردان: فردین مهرآیین

ناظر کیفی و محتوایی : سید هادی میرعبدالعظیمی

تدوینگر: سید علی حسینی نسب

نویسنده : علیرضا شعبان نژاد

تصویربردار : مهرداد محزون

مجریان : محمد لطیفی، سعیده کاظمیان

 

شجره طیبه در هفته بسیج شجره طیبه در هفته بسیج شجره طیبه در هفته بسیج شجره طیبه در هفته بسیج
شجره طیبه در هفته بسیج