سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سینما بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ انقلاب است - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سینما بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ انقلاب است

سینما بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ انقلاب است


رئیس اداره ارشاد رشت با اشاره به رسالن مهم سینماگران و فیلمسازان گفت: سینما بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ انقلاب است.

رضا ثقتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، با اشاره به برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام ا... دهه فجر اظهار کرد: ابزار هنر علی الخصوص سینما می تواند بهترین و اثرگذارترین ابزار برای تبیین و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی باشد.

وی افزود: نشر و ترویج ارزشهای انقلاب اسلامی و رشادتهای مردم انقلابی ایران که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد یکی از رسالت های جامعه فرهنگ و هنر است.

ثقتی با اشاره به اینکه نفوذ یک اثر هنری در دل و جان مردم به مراتب بیشتر از حوزه های دیگر است گفت: امروز رسالت خطیری بر عهده اصحاب فرهنگ و هنر است، امروز جهان تشنه ارزشها و فرهنگ های ناب انقلاب اسلامی است. امروز کشورهای آزاده مسلمان و حتی غیر مسلمان به انقلاب ما چشم دوخته اند.

ثقتی تصریح کرد: انتقال این فرهنگ نقش مهمی در ترویج و نشر مدل جمهوری اسلامی بعنوان یک مدل برای اداره کشورها دارد.

وی گفت: امسال حجم برنامه های فرهنگی هنری که با رویکرد تبیین فرهنگ اسلامی، برای نسل سوم انقلاب و کلا همه آحاد جامعه است 30 درصد رشد نسبت به سالهای پیش داشته است.

وی افزود: امروز سینماگران و فیلمسازان رسالت مهمی را بر دوش می کشند و نیاز است که ابعاد مختلف انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به نسل امروز معرفی شود.

ثقتی، ایام بهمن را روزهای پر استقبال مردم از برنامه های سینمایی و جشنواره های مرتبط با حوزه فیلم و سینما دانست و گفت: اداره ارشاد شهرستان رشت برنامه های مختلفی را برای این ایام تدارک دیده است.

وی ادامه داد: نمایش فیلم مستند برای گونگادین بهشت نیست فیلم برتر جشنواره سینما حقیقت و برگزیده فجر 92 در مجتمع خاتم الانبیاء (ص) با حضور فیلمساز غلامرضا نعمت پور، نمایش مستند خاطراتی برای تمام فصول فیلم برگزیده جشنواره فجر 92 و برنده 3 جایزه از جشنواره سینما حقیقت، نمایش و اکران 6 فیلم مستند با عنوان انقلاب و سینما در مورد انقلاب اسلامی ایران، اکران فیلم تنهای تنهای تنها با حضور کارگردان احسان عبدی پور با مشارکت اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان 9 بهمن در مجتمع خاتم الانبیاء (ص) رشت، اکران فیلم های مردمی عمار در طول دهه فجر و میزبانی دومین دوره جشنواره فیلم بسیج استان گیلان با مشارکت بسیج هنرمندان گیلان از جمله برنامه های این ایام است.

ثقتی، همچنین رونمایی از فیلم سرزمین رها به کارگردانی فرهاد مهرانفر در تاریخ 30 بهمن ماه در سالن شهید ابراهیم انصاری (وارش) مجتمع خاتم الانبیاء (ص) رشت، اکران رایگان فیلم در سینماهای رشت در تاریخ 10 بهمن ماه، نمایش و اکران فیلم سپیده دمی که بوی لیمو می داد به کارگردانی آزاده بیزارگیتی (فیلم برگزیده سینما حقیقت با حضور فیلمساز)، اکران فیلم سر به مهر در سینما 22 بهمن برای دانش آموزان رشته هنر، نمایش و اکران مستند اتاق تاریک به کارگردانی مهوش شیخ الاسلامی، اکران فیلم برای دانشجویان دانشگاه گیلان در سینماهای رشت با همکاری نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، حضور دسته جمعی هنرمندان و مدیران آموزشگاه های سینمایی و مدیران ارشاد رشت در مزار شهدای انقلاب رشت و برگزاری جلسه سالانه مسوولان آموزشگاه های سینمایی رشت و تقدیر و تجلیل از آنان را از دیگر برنامه های این اداره در دهه فجر امسال عنوان کرد.

 

ایسنا