جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

سومین مانور مدیریت ستاد بحران - نمایش محتوای خبر

 

 

سومین مانور مدیریت ستاد بحران

شناسه : 63493127

کارکنان صدا و سیمای مرکز گیلان آمادگی خود را در زمان بحران محک زدند. در سومین مانور مدیریت ستاد بحران که با عنوان فراخوان زلزله برگزار شد کارکنان شرکت کننده فرصت داشتند ظرف یک ساعت از زمان اعلام خود را به مرکز برسانند.

بیش از 50نفر از کارکنان صدا و سیما در بخش های مختلف به ویژه خبر /صدا / سیما و فنی و نیروهای امداد و نجات هلال احمر و آتش نشانی حضور به موقع خود را در زمان وقوع حوادث پیش بینی نشده از جمله زلزله به نمایش گذاشتند .

دراین مانور/معاون برنامه ریزی استانداری با اشاره به نقش محوری صدا و سیما در زمان وقوع حوادث پیش بینی نشده گفت : صدا و سیما علاوه بر آموزش قشرهای مختلف مردم با اصول و چگونگی راههای مقابله با حوادث/پیش از وقوع آن / در زمان بروز بحران و پس از آن نیز /نقشی بی بدیل در انعکاس اخبار و ارائه عملکرد مسوولان و بازگرداندن آرامش به جامعه داد.

اصغریان آمادگی صدا و سیما را از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی در زمان وقوع حوادث را خوب ارزیابی کرد و گفت : صدا و سیمای مرکز گیلان در بحران برف گذشته ثابت کرد که توانمندی های زیادی دارد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان هم با اشاره به برنامه ریزی های این مرکز برای پایدار بودن تولید و پخش برنامه ها پس از وقوع حوادث گفت: در حال حاضر 83 درصد مناطق استان تحت پوشش سیگنال های تلویزیونی و 100 درصد مناطق استان تحت پوشش امواج رادیویی قرار دارند که این پوشش به ویژه در زمان وقوع بحران و اطلاع رسانی به موقع بسیارحائز اهمیت است .

نصرپور فرهنگ سازی در خصوص آمادگی و پدافند غیرعامل را از وظایف اصلی صدا و سیما دانست و گفت: صدا و سیما علاوه بر انجام وظایفش در زمان بحران در حال توسعه بسترهای سخت افزاری برای اطلاع رسانی بیشتر و به موقع در هنگام حوادث است. و اما حسن ختام این مانور نماز جماعت و عرض بندگی به قدرت لایزالی که همه چیز عالم به اراده اوست ./

منبع : خبرگیلان