جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

سما گیلان چهار مدرسه سبز افتتاح می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

سما گیلان چهار مدرسه سبز افتتاح می کند

شناسه : 162191359

سما گیلان چهار مدرسه سبز افتتاح می کند

رشت - ایرنا - رییس شورای سیاستگذاری سازمان سما گیلان از افتتاح چهار مدرسه سبز در استان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

رحمت علی صابری حقایق روز یکشنبه به مناسبت روز خبرنگار در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: این مدارس در شهرستان های رشت ، لاهیجان ، لنگرود و بندرانزلی افتتاح می شود.
وی با بیان این که افتتاح مدارس سبز توسط سما در راستای توجه دانشگاه آزاد اسلامی به مقوله محیط زیست انجام می گیرد، اظهار کرد: در این مدارس توسعه فضای سبز و هر آنچه که با حوزه محیط زیست در ارتباط است ، مورد توجه قرار می گیرد.
صابری حقایق توسعه امور و اخلاق خیریه در مدارس سما را یکی دیگر از برنامه ها عنوان و خاطر نشان کرد: در این برنامه دانش آموزان برای جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی برای کار های خیریه تشویق می شوند.
رییس شورای سیاستگذاری سازمان سما گیلان توسعه مدارس ورزش را نیز یکی دیگر از برنامه ها در سال تحصیلی جدید نام برد و یادآور شد: در سال تحصیلی 95 - 94 تعداد مدارس ورزشی از چهار واحد آموزشی به 10 مدرسه خواهد رسید.
وی بیان کرد: در حوزه کیفیت سیستم آموزشی نیز افزایش تجهیزات و زیرساخت های IT در مدارس و آموزشکده های سما، رساندن نرخ حداقل 50 درصد از کلاس به هوشمندسازی، برگزاری دوره های کارآفرینی و افزایش سرانه کتاب در آموزشکده و مدارس به حداقل 10 جلد از جمله دیگر برنامه ها است.
وی در ادامه با بیان این که سازمان سما در استان گیلان در سال 94 میزبان دو رخداد ملی دانش آموزی و دانشجویی است، اظهار کرد: دومین مسابقه های ملی رباتیک دانش آموزی و مسابقه فیلم 100 ثانیه ای در استان گیلان برگزار خواهد شد.
صابری حقایق در ادامه ضمن قدردانی از خبرنگاران در عرصه های مختلف از جمله در حوزه آموزشی خاطر نشان کرد: رسانه ها بایستی همواره واقعیت ها را انعکاس دهند.
وی با بیان این که مردم در عصر کنونی به اطلاعات بسیار وابسته هستند، اظهار کرد: همه ما از حجم اطلاعاتی که دریافت می کنیم، بسیار تاثیر پذیریم بنابراین اطلاع رسانی درست حائز اهمیت است.
صابری با بیان این که سازمان سما با هدف توسعه مهارت آموزی تلاش می کند، خاطر نشان کرد: آموزش مهارت محور در مراکز آموزشی و فرهنگی سما مورد توجه است.
در سال تحصیلی گذشته، حدود سه هزار و 500 دانش آموز در مدارس سما و بیش از پنج هزار دانشجو در آموزشکده های سما در استان گیلان تحصیل کردند.
در پایان با هدایا و لوح تقدیر از خبرنگاران فعال در حوزه سازمان سما استان گیلان قدردانی به عمل آمد.
17 مرداد روز خبرنگار نامگذاری شده است.