رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

سلام بر مهدی - نمایش محتوای صدا

 

 

سلام بر مهدی

Loading the player...
دوازدهمین پیشوای معصوم؛ حضرت حجة بن الحسن المهدی؛ اما زمان (عج)؛ در نیمۀ شعبان سال 255 هجری قمری در شهر سامراء دیده به جهان گشود.
او همنام پیامبراسلام (م ح م د) و هم کنیه آن حضرت (ابولقاسم) است. از جمله القاب آن حضرت؛ حجت،قائم، خلف صالح، صاحب الزمان، بقیة الله است و مشهورترین آنها مهدی می باشد. پدرش، پیشوای یازدهم حضرت امام حسن عسکری (ع) و مادرش، بانوی گرامی نرجس است که بنام ریحانه، سوسن از او یاد شده است. میزان فضیلت و معنویت نرجس خاتون تا آن حد بالا بود که حکیمه خواهر امام هادی (ع) که خود از بانوان عالیقدر خاندان امامت بود، او را سرآمد و سرور خاندان خویش، و خود را خدمتگزار او می نامید. حضرت مهدی دو دوره غیبت داشت: یکی کوتاه مدت (غیبت صغری) و دیگری بلند مدت (غیبت کبری). اولی از هنگام تولد تا پایان دوران نیابت خاص ادامه داشته و دومی، با پایان دوره نخست آغاز شد و تا هنگام ظهور و قیام آن حضرت طول خواهد کشید. اعتقاد به موضوع مهدویت اختصاص به شیعه ندارد، بلکه بر اساس روایات فراوانی از پیامبراکرم (ص) رسیده، علمای اهل سنت نیز این موضوع را قبول دارند. 
این برنامه جمعه ها از ساعت 10 صبح لغایت 13 به صورت زنده  پخش می گردد.
آیتم های ویژه ماه مبارک رمضان شامل رمضان بهار انتظار/ آثار اجتماعی روزه / خانواده مهدوی و ماه رمضان / گزارش ویژه رمضان / بررسی دعاهای ویژه این ماه / احادیث روزه / روزه و انتظار یار / تلفن و پیامک های ویژه ماه رمضان می باشد. 
 
تاریخ تولید: 1394
نویسنده: مسعود محمدزاده 
تهیه کننده: مسعود محمدزاده 
گویندگان: حسن سمیعی / سید احمد قدوسی 
گزارشگران: علی شمسایی / داریوش محمدی