جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

سفر رییس جمهوری و هیات دولت به گیلان، فرصتی استثنایی برای توسعه استان است - نمایش محتوای خبر

 

 

سفر رییس جمهوری و هیات دولت به گیلان، فرصتی استثنایی برای توسعه استان است

شناسه : 93224419

سفر رییس جمهوری و هیات دولت به گیلان، فرصتی استثنایی برای توسعه استان است

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با اشاره به سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان، این سفر را در نخستین روزهای سال جدید، فرصتی استثنایی برای توسعه و تعالی گیلان خواند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی عصر دوشنبه در نشستی با فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی استان افزود: در سفر رییس جمهوری به استان، تمامی اعضای هیات دولت حضور داشته و از شهرستان ها بازدید می کنند.

وی با بیان اینکه هنوز برنامه ها به طور دقیق مشخص نشده، اضافه کرد: در هر شهرستان، یک وزیر یا معاون رییس جمهوری حضور دارد و در جلسه شورای اداری شهرستان ها شرکت می کنند.

نجفی با تاکید بر ضرورت آمادگی تمامی بخش های مختلف استان برای استقبال از رییس جمهوری و اعضای هیأت دولت اظهار داشت: نیروهای انتظامی نیز باید آمادگی کامل را بمنظور برقراری نظم عمومی ، انضباط و آرامش در استان داشته باشند.

وی خاطرنشان ساخت: دستاوردهایی که استان از لحاظ اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بدست آورده و فضای آرامشی که نیروهای انتظامی در ایجاد آن نقش بسزایی داشته اند، با حضور رییس جمهوری و هیات همراه پر بارتر می شود.

استاندار گیلان به فضای مثبتی که پس از مذاکرات هسته ای در جامعه ایجاد شده اشاره و تصریح کرد: در چنین شرایطی و در فضای آرامش و امنیتی که موجود است، اولین سفر استانی هیأت دولت در سال جدید به گیلان خواهد بود که امیدواریم از برکات این سفر در توسعه استان بهره های لازم را ببریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از تلاش های نیروهای انتظامی در ایام تعطیلات نوروزی گفت: در شاخص های مختلف انتظامی رشد چشمگیری داشته ایم و در بخش ایجاد امنیت و نظم عمومی نیز ارتقاء یافته ایم.

نجفی با بیان اینکه در شاخص های امنیتی باز هم می توانیم رشد داشته باشیم، اظهار کرد: می توانیم با اجرای اقداماتی همچون ایمن کردن راه ها ، روشنایی معابر و فضای شهرها، آموزش و فرهنگ سازی میزان تصادفات را به حداقل برسانیم.

 سردار ابراهیم قائدرحمتی فرمانده نیروی انتظامی گیلان نیز در این جلسه گفت: بالغ بر 10 هزار نفر از نیروهای انتظامی و همیار پلیس ، در طرح نوروزی امسال مشارکت داشته اند.

وی با بیان این که عملکرد امسال پلیس متفاوت با سال های گذشته بود، افزود: هر سال در بخش هایی که باید افزایش یا کاهش داشته باشیم، نسبت به سال قبل عملکرد مطلوب تری داریم.

وی تحقق این مهم را به سبب برنامه ریزی مدون و منسجم و تعامل و همکاری دستگاه ها و مردم ذکر کرد.

سردار قائدرحمتی خاطرنشان ساخت: تعداد کشته شدگان تصادفات درون شهری در مدت اجرای طرح نوروز 93 ، 9 نفر بود که امسال این تعداد به پنج نفر کاهش یافت.

وی ادامه داد: همچنین در بخش کشته شدگان تصادفات برون شهری تعداد جان باختگان جاده ای در نوروز 93 ، 27 نفر بود که امسال این تعداد به 26 نفر رسید.

ییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید پیش از این به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان و قم سفر کرده اند.