جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

سخنگوی دولت از آزادراه رشت قزوین وخط ریلی این منطقه بازدید کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سخنگوی دولت از آزادراه رشت قزوین وخط ریلی این منطقه بازدید کرد

شناسه : 38279609

سخنگوی دولت از آزادراه رشت قزوین وخط ریلی این منطقه بازدید کرد

رشت - ایرنا - محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، از آزادراه رشت - قزوین و خط ریلی این منطقه بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدباقر نوبخت عصر دوشنبه پس از ورود به گیلان ، مورد استقبال استاندار و دیگر مسوولان استانی قرار گرفت و سپس، از پروژه راه آهن قزوین - رشت و 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت - قزوین بازدید کرد.

مراسم افتتاح 388 واحد مسکونی مددجویی کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان، فردا (سه شنبه) با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار می شود.

اهدای یک هزار کمک جهیزیه نوعروس سه شهرستان گیلان با مرکزیت شهرستان رشت که از طریق ویدئو کنفرانس خواهد بود، از دیگر برنامه های روز سه شنبه نوبخت در سفر به گیلان است.

سخنگوی دولت ، سخنران مراسم 22 بهمن و راهپیمایی گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است که در میدان شهدای ذهاب (شهرداری) رشت برگزار می شود.

آزادراه رشت - قزوین به طول کلی 4 / 137 کیلومتر از مهمترین راه های کشور و بخشی از کریدور بین المللی شمال - جنوب است که به عنوان کوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل کالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.

11 کیلومتر از این مسیر در محدوده منطقه منجیل شهرستان رودبار، هنوز به طور کامل به بهره برداری نرسیده است.

اجرای عملیات آسفالت 900 متر از 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین - رشت بر عهده اداره کل راه و شهرسازی گیلان است، انجام حدود سه کیلومتر آن نیز به پیمانکار واگذار شده و مقرر گردیده باقیمانده این مسیر که حدود هفت کیلومتر است، به مناقصه گذاشته شود.

10 هزار و 683 کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان، یک هزار و 843 راه شهری و هشت هزار و 840 کیلومتر راه روستایی است.

پروژه راه آهن قزوین - رشت نیز 164 کیلومتر طول دارد که طبق گفته استاندار گیلان؛ هم اکنون بین 85 تا 89 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 35 درصد پیشرفت در ریل گذاری صورت گرفته است.

در مسیر این خط ریلی، حدود 70 پل بزرگ در مجموع به طول 17 کیلومتر و 51 تونل مجموعاً به طول 22 کیلومتر درحال ساخت می باشد.

سید محسن پورسید آقایی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، آذرماه امسال گفته بود در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز، راه آهن قزوین - رشت اوایل سال 95 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرده بود که بودجه درنظرگرفته شده برای این طرح در سال آینده سه هزار و 500 میلیارد ریال است که در صورت تامین آن تا سال 95 این خط ریلی زیربار ترافیکی قرار می گیرد.