سبزیجات مفید

نوعی از آهن که در مواد غذایی گیاهی وجود دارد به گونه ای است که جذب آن برای بدن سخت است ودر واقع بدن نمی تواند به خوبی از آنها استفاده کند پس اگر اینگونه باشد ، آیا همه آهن موجود در نخود ، در بدن ما هدر می رود ؟ خیر البته به شرطی که همراه آن فلفل قرمز مصرف کنید ویتامین c موجود در فلفل قرمز یک کلید عمل می کند وآهن موجود در نخود را به شکلی در می آورد که قابل جذب از طریق بدن باش .

اسفناج سرشار از لوتئین وویتامین A است که هر دوی اینها کاملاً برای دید مناسب لازم هستند آووکادو هم منبع غنی از لوتئین وویتامین A  می باشد اما مهم تر این که ، آووکادو سرشار از چربی های سالمی است که بدن برای جذب لوتئین وویتامین A استفاده از آنها به این ویتامین ها نیاز دارد .

محققات تغذیه معتقدند اگر اسفناج را خالی بخورید اکثر موادغذایی مفید چشمی آن بدون جذب شدن از بدن تان دفع می شود اگر پیشنها غذا می خواهید سالاد اسفناج وآووکادو را به شما توصیه می کنند که با روغن زیتون ، فلفل ، نمک وپودر سیر هم بسیار خوشمزه می شود وهم بسیار مقوی است .در صورت تمایل می توانید کاهو ، خیار ، گوجه فرنگی وآب لیمو را به این سالاد اضافه کنید .

سبزیجات سرشار از فیبر ، املاح –ویتامین ها ، مواد معدنی وآهن می باشند رژیم غذایی صحیح در طول زندگی سبب سلامت جسم ، طول عمر داشتن قلبی سالم ، پوستی سالم ولطیف وشفاف وبدون چین وچروک می شود .

گوینده:پوران حاجتی
جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام من از استان فارس هستم اخیرا تعداد پادکستهای... نسرین باقرزاده ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ ۱۷:۳۱

نسرین باقرزاده
سلام من از استان فارس هستم اخیرا تعداد پادکستهای آشپزی وغیره تون کم شده وروی سایت تون نیست لطفا به در خواستمون رسیدگی کنین .نسرین باقرزاده
پست شده در ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ ۱۷:۳۱