جهش تولید | شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

ساماندهی 70 درصد از اموال تملیکی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ساماندهی 70 درصد از اموال تملیکی کشور

شناسه : 339166757

ساماندهی 70 درصد از اموال تملیکی کشور

۷۰ درصد از اموال تملیکی کشور امسال ساماندهی شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی  امروز در نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان گفت : در زمان کنونی پرونده های اموال تملیکی 15 میلیارد دلار است. 
امین دلیری افزود : سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی  موظف است کالاهای متروکه ای و مصادره ای و همچنین کالاهایی که برای تعیین تکلیف به این سازمان محول شده را ساماندهی کند.
وی با اشاره به قانون اصلاح کالا و ارز گفت : از این پس می توان با نظر استاندار هر استان کالاهای تملیکی با دوام مانند خودرو ، سیگار و پوشاک را از طریق اتاق های بازرگانی مجددا صادر کرد.
استاندار گیلان نیز گفت : همه دستگاه ها موظفند اموال مکشوفه را تحویل قانون دهند.
محمد علی نجفی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع انبارها در گیلان افزود : با  راه اندازی این سامانه بیشتر مشکلات در مبارزه با قاچاق کالا حل خواهد شد.
وی تصریح کرد : در راه اندازی سامانه جامع انبارها مشخصاتی نظیر تولید کننده ، بارنامه ها ، کالاهای دپو شده در انبارها ، مقصد و مبدا  کالاهای ثبت می شود و به این ترتیب از قاچاق کالا و ارز پیشگیری خواهد شد. 
استاندار گیلان از مسئولان سازمان ها و دستگاه ها خواست تا آمار و اطلاعات کالاها برای ثبت سامانه جامع انبارها به سازمان صنعت ، معدن و تجارت تحویل دهند.
 محمد علی نجفی در ادامه خطاب به رسانه ها به ویژه صدا و سیما گفت :  رسانه ملی در ترویج فرهن استفاده از کالاهای ایرانی نقش و جایگاه مهمی دارد و همانطور که استانداری گیلان برای کمک همه جانبه در این زمینه آمادگی دارد ،  دستگاه ها دولتی نیز ملزم به حمایت از صدا و سیما هستند. 
سرهنگ مهرداد مهرگان جانشین فرمانده انتظامی گیلان  نیز با اشاره به اینکه کشفیات نیروی انتظامی گیلان امسال 155 درصد بیشتر از پارسال است گفت :  کمیته مقابله با قاچاق کالا از ابتدای امسال تا کنون ۲۴ هزار قوطی مشروبات الکلی خارجی،  ۶۰۰ هزار قلم  لوازم آرایشی – بهداشتی  و ۹۰۰ هزار قلم  داروی قاچاق کشف و ضبط  کرده و به مراجع قضایی تحویل داده است.
حسن ظهیری مدیر کل صدا و سیمای گیلان هم  گفت : صدا و سیمای مرکز گیلان با پخش ویژه برنامه و ساخت سریال 26 قسمتی خواب عمیق ، به افزایش آگاهی  های عمومی در خصوص معایب و مضرات کالاهای قاچاق و مشکلات ناشی از مصرف آن  در جامعه کمک کرده است.
منبع : خبر گیلان