رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

ساخت مدرسه علمیه سفیران هدایت در تالش - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت مدرسه علمیه سفیران هدایت در تالش

شناسه : 160511895

ساخت مدرسه علمیه سفیران هدایت در تالش

ساخت اولین مدرسه علمیه سفیران هدایت گیلان در لیسار تالش آغاز شد.
این مدرسه در زمینی به مساحت هزارو400 متر مربع در 3 طبقه ساخته می شود و شامل سالن های چندمنظوره، کتابخانه، قرائت خانه، خوابگاه و سلف سرویس است. زمین ساخت مدرسه علمیه سفیران هدایت در تالش را حسن غفاری یکی ازخیران منطقه اهداکرد. براي ساخت این مدرسه يک ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه خواهد شد.
معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی مدیریت حوزه های علمیه کشور در مراسم آغاز ساخت اولین مدرسه علمیه سفیران هدایت گیلان در تالش اعلام کرد: 110 مدرسه علمیه سفیر هدایت در کشور فعال است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی با بیان اینکه 6 هزار و 500 طلبه در این مدارس در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند افزود: این تعداد طلبه در سال تحصیلی 95-94 به 9 هزار نفر خواهد رسید.
وی گفت: 30 مدرسه علمیه سفیران هدایت  دیگر در کشور در دست ساخت است.
معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی مدیریت حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه تحصیلات سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد مدارس علمیه سفیران هدایت به ترتیب  3 و5  ساله است تصریح کرد : فارغ التحصیلان این مدارس پس از پایان تحصیلات متعهدند به مدت 5 سال در مناطق محروم کشور بعنوان مبلغ دینی فعالیت کنند.
در مراسم آغاز ساخت نخستین مدرسه علمیه سفیران هدایت گیلان در تالش علی فتح الهی فرماندار، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاری امام جمعه تالش، محمود شکری نماینده شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال و جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند.
 
منبع: خبر گیلان