سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

زیرساخت های کنونی در شأن سینمای ایران نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت های کنونی در شأن سینمای ایران نیست

شناسه : 160734574

زیرساخت های کنونی در شأن سینمای ایران نیست

رشت - ایرنا- رییس سازمان سینمایی گفت: زیرساخت های کنونی در شأن سینمای ایران نیست و به چندین هزار سینما در کشور نیاز داریم.

به گزارش ایرنا، حجت الله ایوبی عصر سه شنبه در دیدار با استاندار گیلان در رشت افزود: به چندین هزار سینما در کشور نیاز داریم در حالیکه در زمان حاضر، حدود 340 سینما در کشور فعال است.
وی با تاکید بر ضرورت استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی و ساخت سالن های سینما در مجتمع های تجاری اظهار کرد: کمک مسوولان استانی ، شهرداری ها و تشویق سرمایه گذاران در ایجاد سالن های سینما نقش مهمی دارد.
رییس سازمان سینمایی با اشاره به ساخت مجتمع هایی مانند کوروش در هر استانی خاطرنشان کرد: این کار تحول بزرگی در زیرساخت های سینمایی کشور و احیاء سینماست.
ایوبی در بخش دیگری از سخنانش؛ انجمن سینمای جوانان ایران را از نهادهای مهم و تجربه کاملا ایرانی عنوان و تصریح کرد: در زمان حاضر، حدود 60 انجمن سینمای جوانان در کشور فعال است.
وی با بیان اینکه انجمن سینمای جوانان برای آموزش این قشر فعالیت دارد، اظهار کرد: بزرگان سینما از این انجمن ها برخواستند.
رییس سازمان سینمایی با اشاره به حضور قدرتمند سینمای ایران در عرصه های بین المللی گفت: سال گذشته ، ده ها جایزه بین المللی و جهانی کسب کردیم.
وی با اشاره به جایگاه مهم سینما در کشور تصریح کرد: سینما موجب تحکیم بنیان خانواده می شود بنابراین توجه به آن مهم است.
وی برگزاری جشنواره های ملی در استان ها را از جمله برنامه های سازمان سینمایی عنوان و بیان کرد: قرار بر این است تا دبیرخانه جشنواره فیلم و عکس دریایی با کمک انجمن سینمای جوانان در گیلان راه اندازی شود.
ایوبی با بیان این که ممکن است جشنواره مستقلی برای هنر و تجربه دایر کنیم، یادآور شد: گیلان یکی از نامزدهای جدی برای میزبانی این جشنواره بین المللی است.
استاندار گیلان نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه فرهنگی و برجسته این استان گفت: شهر رشت به عنوان اولین شهرهای کشور، دارای سینما است.
محمدعلی نجفی سینماها را فضایی صمیمی برای حضور خانواده ها دانست و افزود: ما بایستی زمینه سرگرمی های خوب برای خانواده ها را فراهم کنیم.
وی با بیان جایگاه مهم هنر اظهار کرد: هنر در اثربخشی نقش مهمی دارد و بایستی از آن در زمینه های مختلف اثربخشی بهره گرفت.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد زمینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی خاطرنشان کرد: ما بایستی فرش قرمز را برای سرمایه گذاران در بخش های مختلف از جمله فرهنگی و گردشگری بگسترانیم و از آنان حمایت کنیم.
استاندار گیلان با بیان این که سرمایه گذار بایستی احساس امنیت کند، تصریح کرد: همه ما بایستی در این بخش تلاش کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری جشنواره دریای دوستی و عکس کاسپین گفت: قرار شد تا دبیرخانه ای در گیلان برای برگزاری این جشنواره دو سالانه داشته باشیم.
فیروز فاضلی با بیان اهمیت تعامل با کشورهای حاشیه دریای خزر افزود: تعامل فرهنگی و هنری با این کشورها ، بازخوردهای بسیار خوبی به لحاظ امنیتی و سیاسی خواهد داشت.
وی با اشاره به فعال کردن مجتمع های فرهنگی در شهرهای فاقد سینما در استان گیلان خاطرنشان ساخت: حضور خانواده ها در سینماها ، موجب ایجاد انس و الفت میان آنها می شود.
همچنین در این نشست، به منظور تحقق اهداف توسعه فرهنگی گیلان و استفاده از قابلیت ها، امکانات و ویژگی های فرهنگی و اجتماعی استان برای توسعه و رونق فعالیت های سینمایی و سمعی و بصری با نگاه ملی و برقراری و گسترش همکاری و هم افزایی و ارتقای جایگاه سینما در استان تفاهم نامه ای به امضای محمدعلی نجفی استاندار گیلان و حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی رسید.
همچنین پیش از ظهر امروز (سه شنبه) آیین افتتاحیه سینما زیتون شهرستان رودبار با حضور حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی برگزار شد.
در پایان این مراسم با اکران فیلم سینمایی مزار شریف سینمای رودبار به طور رسمی افتتاح شد.
این سینما با ظرفیت 350 نفر و یک سالن با اکران فیلم های روز سینما فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
در این مراسم عبدالحسین برزیده، کارگردان و مهتاب کرامتی بازیگر فیلم مزارشریف به همراه برخی دیگر از عوامل این فیلم حضور داشتند.