جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

زیاد شدن سرعت چرخ تولید در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

زیاد شدن سرعت چرخ تولید در گیلان

شناسه : 339635364

زیاد شدن سرعت چرخ تولید در گیلان

430 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید امسال به صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان امروز گفت : این تسهیلات از تیر ماه امسال  به 713 واحد صنعتی و تولیدی گیلان پرداخت شد.
علی منتظری افزود : در این مدت برای رفع موانع تولید و بررسی مشکلات تولید کنندگان گیلان 67 کارگروه در گیلان تشکیل شد که 857 مصوبه داشت.
وی با اشاره به اینکه صاحبان 3 هزارو 200 واحد صنعتی و تولیدی گیلان برای رفع موانع تولید و روان شدن چرخ تولید در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند افزود : با بررسی های انجام شده 2هزار و 153 نفر از این افراد واجد شرایط دریافت تسهیلات شناخته شدند.
وی گفت : 40 میلیارد تومان از470 میلیارد تومان از تسهیلات تخصیصی گیلان در سال کنونی باقی مانده است که تا پایان امسال جذب و به تولید کنندگان پرداخت می شود.
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت تصریح کرد : سقف تسهیلات بانکی پرداخت شده به تولید کنندگان 3 میلیارد  تومان ، و باز پرداخت آن یکساله با سود 18 درصد است.
تعدادی از تولید کنندگانی که تسهیلات رونق تولید را دریافت کرده اند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفتند : در6 سال گذشته چنین تسهیلاتی به واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت نشده و این اولین قدم دولت برای برطرف کردن مشکلات پیش روی صنایع است.
این افراد در ادامه از نحوه باز پرداخت تسهیلات گلایه کردند و افزودند : دریافت این تسهیلات با توجه به مدت زمان باز پرداخت و سود آن برای تولید کنندگان صرفه اقتصادی ندارد.
تولید کنندگان گفتند : بطور مثال به ازای هر یک میلیارد تومان تسهیلات باید 180 میلیون تومان سود در طی یکسال  به بانکها پرداخت کنیم.
این افراد از مسولان خواستند برای رونق تولید و تند شدن چرخ اقتصادی کشور دست تولید کنندگان را بگیرند و ضمن کاهش سود ، مدت زمان پرداخت وام ها را نیز افزایش یابد.
منبع : خبر گیلان