جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

زن موفقی که تنهاکتابدار کتابخانه گویا و بریل استان گیلان است - نمایش محتوای خبر

 

 

زن موفقی که تنهاکتابدار کتابخانه گویا و بریل استان گیلان است

شناسه : 96547723

زن موفقی که تنهاکتابدار کتابخانه گویا و بریل استان گیلان است

زهرا خسروی متولد 1353 کتابدار تنها کتابخانه گویا و بریل استان گیلان است که در رشته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی فارغ‌‌‌التحصیل شده است و متاهل بوده و دو دختر 8 و4 ساله دارد او با وجود ضعف بینایی به عنوان یک زن نیمه بینا در جامعه ایرانی خوش درخشیده است

زهرا خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: من اعتقاد دارم انسان در هر شرایطی که باشد نباید از تلاش وکوشش دست بکشد و خودم همیشه از سکون ویکجا ماندن متنفر بوده ام و هنوز هم سعی میکنم با مطالعه  دانشم را بروز نمایم.

وی ادامه داد:  به نظر من نباید بنشینیم و منتظر بمانیم کسی راه را به ما نشان دهد و خودمان باید راه گریز از مشکلات را بیابیم وافرادی مثل من که با محدودیتهایی مواجه هستند باید با انگیزه قوی تری عمل کنند .

خسروی رمز موفقیت خودرا این چنین بیان کرد: تحصیلات راه نجات و گریز من از محدودیت بینایی بوده است و من همیشه سعی میکردم از افراد موفق در جامعه الگو بگیرم  وبه خدا توکل کنم.

وی افزود: وجود خانواده ای که که حامی من بوده اند همیشه باعث شده است من در تمام مراحل زندگی‌ام احساس دلگرمی کنم.

خسروی با اشاره به اینکه زن همیشه نماد محبت صلح و صفا در خانواده است افزود: به نظر من زن همیشه نباید شاغل در بیرون از منزل باشد زیرا مسئولیت آموزش فرزندان کار بزرگی است و بزرگترین شغل برای یک زن می تواند باشد و زنان ما باید دست از ناامیدیی بردارند و به زانوان خود تکیه کند تا در خانواده و جامعه موفق ظاهر شوند.