سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

زمزم نیاز - نمایش محتوای صدا

 

 

زمزم نیاز

تهیه کننده: محمد رضا رمضانی

گویندگان: شهربانو ربیعی، زهره سیری
نویسنده: ندا مراد
صدابردار: محمد رضا رمضانی
گزارشگر : داریوش محمدی 
نجوای برنامه زمزم نیاز از رادیو گیلان به گوش می رسد.
نماز، دری گشوده به روی همه آحاد ملت است که از آن می توان به هدایت و رحمت خداوند رسید و زندگی را در سمت و سوی درست و سرشار از خیر و برکت قرار داد. نماز برای پرستش خدا و راز و نیاز با اوست که در آن جنبه های ارزنده و آمرزنده خاصی در نظر گرفته شده و به همین جهت شکل مخصوصی به خود گرفته است. نماز سرود توحید و یکتاپرستی و سرود فضیلت و پاکی است که باید فکر و روح ما را در برابر عوامل شرک زا و آلوده کننده ای که در زندگی روزمره با آنها سر و کار داریم پاک و یکتاپرست نگهدارد.
زمزم نیاز عنوان برنامه ای است که هر روز در ساعات عرفانی اذان ظهر با هدف تعمیق و ارتقای معرفت و ایمان، تاکید بر امانتداری، وفاداری نسبت به عهد و پیمان و رعایت حقوق دیگران و ... از صدای مرکز گیلان تهیه و پخش می شود.
این برنامه به معرفی کتاب، بیان روایات و حکایات مناسب با موضوع برنامه، طرح مطالبی در خصوص یادگیری و تشویق به ادای این فریضه الهی، مسائل مربوط به نماز برای کودکان و نوجوانانی که به سن تکلیف رسیده اند، پخش اشعار و متن های مناسب با نماز، پاسخ به سوالات شرعی مخاطبان توسط کارشناس، آواز عرفانی، دعای فرج و مناجات پس از اذان سعی بر ترویج و تعمیق فریضه نماز دارد. 
این برنامه هر روز از ساعت 12:45 به مدت 45 از رادیو گیلان پخش می شود. 
سال تولید: 1396