جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

زاویه - نمایش محتوای خبر

 

 

زاویه

شناسه : 64406450

یکی از مهمترین و آشکارترین پیامدهای منفی فیلم ها و برنامه های شبکه های ماهواره ای، افزایش خشونت در جامعه است. تحقیقات مختلف روانشناسی با محوریت نظریه یادگیری مشاهده ای آلبرت بندورا نشان داده اند مشاهده صحنه های خشونت آمیز، گرایش به پرخاشگری را در بینندگان آن بالا می برد و این در حالی است که حجم قابل مشاهده برنامه های ماهواره ای به فیلم های سینمایی و سریال هایی اختصاص دارد که در آن صحنه های خشونت آمیز به طور مکرر تکرار می شود.

سهل و آسان نشان دادن کشتار و قتل و هرگونه جنایت با سلاح سرد و گرم، ترس بیننده را فرو می ریزد؛ در واقع هنگامی که بیننده ساعت های متوالی، چنین برنامه هایی را می بیند، گویا در کلاس آموزشی ترویج خشونت قرار گرفته است. این تاثیرپذیری بر روی کودکان و نوجوانان بیشتر و قابل تامل تر است.

اکثر سریال ها و برنامه های ماهواره ای به راحتی و بدون هیچ سانسوری، مسائل جنسی را مطرح می کنند و نمایش می دهند. این شیوه ارائه اطلاعات حتی در آگهی های بازرگانی ماهواره ای نیز به وفور دیده می شود. متاسفانه بارها مشاهده شده فرزندان کوچک خانواده نیز بدون هیچ محدودیتی و در کنار والدین خود به تماشای این صحنه ها پرداخته اند و این در حالی است که هیچگونه ظرفیتی برای پذیرش اینگونه اطلاعات ندارند، در نتیجه تحت تاثیر آن قرار می گیرند. بلوغ زودرس یکی از نتایج منفی این مسئله است. الگوگیری و تکرار اعمال مشاهده شده با فرزندان کوچکتر نیز، بارها به علت همین مسئله گزارش شده است.

http://masaffest.ir

زاویه در40 قسمت 50 دقیقه ای پنجشنبه ها ساعت 21:15 با حضور مجری کارشناس، آقای دکتر صادقی، دو نفر از کارشناسان و صاحب نظران در حوزه های مختلف مسائل فرهنگی، اجتماعی، عقیدتی و نیز سه نفر میهمان که از میان جوانان و متخصصین و نیز نویسندگان و روزنامه نگاران انتخاب می شوند تهیه شده و سعی می کند در فضای چالشی به موضوعات مرتبط به جامعه در حوزه های مختلف بپردازد.

عوامل برنامه:

تهیه کننده: رضا سیف پور

مجری: دکتر صادقی

کارگردان: علی باباخانی

دستیار تهیه: فرهاد خجسته کلام

 

زاویه زاویه زاویه زاویه
زاویه زاویه زاویه زاویه