رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

رییس اداره ارشاد صومعه سرا: محتوابخشی برنامه های دهه مهدویت یک ضرورت است - نمایش محتوای خبر

 

 

رییس اداره ارشاد صومعه سرا: محتوابخشی برنامه های دهه مهدویت یک ضرورت است

شناسه : 64181800

رشت - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا گفت: محتوا بخشی و تبیین برنامه های نیمه شعبان و دهه مهدویت یک ضرورت است که باید با دقت و ظرافت در همه فعالیت های این ایام لحاظ شود.

ˈسید محمود رزمگیرˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت نیمه شعبان ولادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر (عج) افزود: مهدی موعود غزل مجسم عالم هستی محسوب می شود و چشم و دل و امید شیعیان جهان اسلام در انتظار ظهور حضرت در آینده نزدیک است.

وی خاطرنشان کرد: زمینه سازی ظهور یا انتظار یعنی محوریت امام در زندگی ما؛ و ما باید اهدافمان، تربیت مان و تمام مسائل زندگی مان امامی باشد.

وی ادامه داد: شیعه با آرمان بلند مهدویت زنده است و ما اساس تربیت، رشد و تحولمان را مدیون حضور این امام حی و حاضر هستیم.

رزمگیر گفت: تفکر ما باید یک تفکر آرمانی و جهانی باشد، هر برنامه ریزی که در داخل داریم باید با توجه به افق ها و آرمان های جامعه اسلامی و حضرت مهدی (عج) باشد چراکه بدون نگاه ایشان و بدون نگاه ولایت نمی توانیم به موفقیت برسیم.

وی بیان کرد: ایام ماه شعبان به ویژه نیمه شعبان فرصتی است که از دو منظر معرفت افزایی و شناخت امام زمان (عج) شیعیان استفاده کنند و ارادت خود را به ساحت مقدس ایشان ابراز دارند.

رزمگیر در ادامه به تشریح برنامه های فرهنگی ویژه جشن نیمه شعبان پرداخت و افزود: برای برگزاری پرشور و باشکوه جشن نیمه شعبان برنامه های متنوع و شادی در نظر گرفته شده و جشن بزرگ میدانی در میدان بسیج صومعه سرا در شب میلاد منجی عالم بشریت برگزار می شود.

وی اضافه کرد: برگزاری جشن شوق انتظار با همکاری بنیاد شهید در مجتمع فرهنگی هنری فارابی، محفل قرآنی حلقه های معرفت و ختم صلوات در شب و روز نیمه شعبان از دیگر برنامه های جنبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا در نیمه شعبان می باشد.

شهرستان صومعه سرا در غرب استان گیلان واقع است.

ایرنا