رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

ریشه ناموسی 80 درصد پرونده‌های قتل در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

ریشه ناموسی 80 درصد پرونده‌های قتل در گیلان

شناسه : 327330712

ریشه ناموسی 80 درصد پرونده‌های قتل در گیلان

۸۰ درصد پرونده‌های قتل در گیلان ریشه ناموسی دارد.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما  دادستان عمومی و انقلاب رشت امروز در همایش تالارداران و فیلمبرداران مجالس گیلان گفت : مشکلات اخلاقی و رعایت نکردن شئونات اسلامی مهمترین عامل قتل در گیلان است. 
حجت‌الاسلام علی مصطفوی‌نیا با انتقاد از بی توجهی برخی تالارداران و فیلمبرداران مجالس به مسایل دینی و اخلاقی افزود : هدف از انقلاب اسلامی توجه به ارزش های دینی و اسلامی است که متاسفانه این امر امروزه در جامعه کمرنگ شده است.
وی با اشاره به جنگ نرم استکبار جهانی برای تضعیف بنیان خانواده در ایران گفت :غربی‌ها با تلاش بسیار ا سریال‌های هزار قسمتی مبتذل می‌سازند تا جوانان ما را از اسلام بیزار کنند.
دادستان عمومی و انقلاب رشت تصریح کرد : برخی از صاحبان تالارها پذیرایی با گرفتن پول مجالس مبتذل برپا می کنند ، که با غیرت و آموزه های دینی ما سازگاری ندارد و این کار به منزله این است که فردی در قبال پول ناموسش را بفروشد.
 
حجت‌الاسلام علی مصطفوی‌نیا افزود : تالارداران یکی از صنف‌هایی هستند که مسؤولیت فرهنگی دارند، و نباید به فعالیت های مغایر با شئونات اسلامی بی توجه باشند.
وی آمار طلاق‌ه را نگران کننده دانست و خاطرنشان کرد: بیشتر طلاق‌ها بسترهایی دارد که یکی از این بسترها مراسم‌های عروسی مختلط است. 
دادستان عمومی و انقلاب رشت  تصریح کرد : قانونگذار در مجازات اسلامی برای افرادی که زمینه فساد را برای مردم فراهم کنند یک‌ تا ۱۰ سال حبس در نظر گرفته است.