جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس در رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس در رشت

شناسه : 288016766

رونمایی از کتاب

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛۱۰ عنوان کتاب از آثار نویسندگان و شاعران گیلانی همزمان با هفته دفاع مقدس امسال رونمایی می‌شود.
مدیر امور هنری، ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های دفاع مقدس گیلان با اعلام این گفت: 10 عنوان کتاب شعر گیلکی و پایداری، خاطره نگاری، نقد و پژوهش همزمان با سی‌ و ششمین سالگرد هفته دفاع مقدس در رشت رونمایی می‌شود.
اسماعیل محمدپور افزود: آئین رونمایی از این کتاب ها روز شنبه 3 مهر ماه 95 در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس امسال در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری استان گیلان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 4 عنوان از این آثار در قالب شعر دفاع مقدس منتشر شده است، خاطرنشان کرد: جلد اول و دوم از مجموعه "خوانش گزاره‌های گیلکی"، مجموعه شعرهای "هشت بهار سرخ" و "جام 67" از جمله این آثار است.
مدیر ادبیات حفظ آثار دفاع مقدس گیلان به آثار منتشر شده با موضوع نقد شعر دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جلد سوم مجموعه "خوانش گزاره‌های گیلکی" در نقد زبان شناسی شعرهای گیلکی و کتاب "از صورت مجاز تا حقیقت معنا" در حوزه نقد شعر منتشر شده است.
محمدپور کتاب "نبایدهایی که باید باشند" را در قالب نقد داستان دفاع مقدس برشمرد و افزود: کتاب "نقش زنان گیلان در دفاع مقدس" نیز در حوزه آثار پژوهشی دفاع مقدس نگارش شده است.
وی خاطرنشان کرد: مجموعه خاطرات دفاع مقدس "حباب‌های روشن" و کتاب "سی گفتار از عطر افطار" خاطرات دوران دفاع مقدس 2 تن از زنان رزمنده و ایثارگر گیلانی از دیگر کتاب‌هایی است که رونمایی می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران