جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

روغن وصابون زیتون - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

روغن وصابون زیتون

Loading the player...

رودبار از شهرهای کوهپایه ای گیلان است و بر دامنه کوههای البرز و تالش در کناره رودخانه سفید رود و در امتداد باغهای انبوه زیتون قرار دارد. این موقعیت جغرافیایی منظره زیبایی را از ترکیب شهرسازی و طبیعت بوجود آورده است. این شهر یک شهر میان راهی و عبوری به همین دلیل بسیاری از مسافران ضمن توقف کوتاه در آن به خرید محصول عمده رودبار یعنی زیتون و فرآورده های آن می پردازند. آب و هوای این شهر که در جنوب استان گیلان واقع شده از نوع آب و هوای مدیترانه ای است که دارای زمستانهای معتدل واندکی مرطوب و  تابستان های گرم و خشک می باشد. رودباریها از زیتون محصولات مختلفی بدست می آورند که مهمترینشان صابون و روغن زیتون است. در گذشته برای تولید این محصولات از روش سنتی استفاده می کردند گر چه هنوز هم در بالا دست بصورت سنتی انجام می شود. اما امروزه کارخانجات مدرن این وظیفه را بر عهده دارند. قدیمی ها معتقدند روش سنتی خودشان در بدست آوردن روغن و صابون با کیفیت تر است.


One of the main products is olives, olive oil, oil companies today, as mechanization and modern plumbing is done. But in some remote areas there are small shops that traditionally Rudbar still attempt to do so. These items are part of this industry shows are done by rural women.

Olive oil soap and other products are with properties that are of high medicinal properties. The olive soap like oil is provided in modern technique but this product in before is provided in traditional way in some far regions of traditional Rudbareh that its observation is really nice