رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

روش شستن لباس با دست - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

روش شستن لباس با دست

Loading the player...

دانلود

قديم ترها که ماشين هاي لباس شويي هنوز از خانه هاي ما سر در نياورده بودند، شست و شوي لباس ها با دست انجام مي شد، اما حالا کافيست دکمه ماشين لباس شويي را فشار دهيد تا به راحتي هر چه تمام تر لباس ها شسته و حتي خشک شوند، اما اين راحت تر شدن کارها لزوماً باعث نمي شود که لباس ها بهتر و تميزتر شسته شوند.


جايگزين سفيد کننده ها در شست و شوي لباس
مي توانيد ميزان محلول سفيد کننده تان را با بهره جستن از جوش شيرين به نصف تقليل دهيد. در ماشين هاي لباسشويي که از بالا پر مي شوند يک دوم فنجان و در آن هايي که از جلو پر مي شوند 1.4 فنجان جوش شيرين بريزيد تا به استفاده بيش از حد از سفيد کننده ها نياز نداشته باشيد.

نرم و خوش بو شدن لباس ها
جوش شيرين شوينده بسيار مفيدي است، 1.4 تا نصف فنجان جوش شيرين براي شست وشو مي تواند لباس هايتان را نرم و خوشبو کند.

زداينده بو از لباس
سرکه در زدودن بوهاي بد از لباس - به خصوص بوي سيگار - بسيار مفيد است. اگر کمي سرکه سفيد به آب شست و شوي لباس خود اضافه کنيد بوهاي نامطبوع لباس از بين خواهد رفت يا اگر قصد شستن لباس را نداريد لباس ها را بالاي ظرفي که در آن يک فنجان سرکه سفيد و چند ليتر آب است آويزان کنيد تا در اثر بخار حاصل، بوي نامطبوع آن ها از بين برود.

از بين بردن اثر صابون از لباس ها
در آخرين وهله شست وشو، يک فنجان سرکه روي لباس ها بريزيد و نتيجه آن را مشاهده کنيد. سرکه آن قدر قوي نيست که تار و پود لباس را از بين ببرد. در عوض مي تواند اثر قليايي شوينده ها يا صابون را از بين ببرد.

سرکه نيز اسيداوريک را هم از بين مي برد از اين رو افزودن يک فنجان سرکه به آب در آخرين مرحله شست وشو براي لباس کودکان بسيار سودمند است.