سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

روستای کوته کومه- آستارا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

روستای کوته کومه- آستارا

Loading the player...

به نام خدا

سلام به شما دوستان همسفر. خوشحالیم از این که در سفر به جای جای گیلان ما رو همراهی می کنین. این بار می خوایم به شهرستان آستارا بریم و از روستای کوته کومه و جاذبه هاش دیدن کنیم.

آستارا در شمالی ترین منطقه ی استان گیلان وحدّ فاصل تالش و اردبیل واقع شده. فاصله اش تا مرکز استان، 189 کیلومتره. این شهرستان، دو بخش داره. بخش مرکزی و بخش لَوَندویل برای این که به روستای کوته کومه بریم باید به طرف بخش لوندویل حرکت کنیم که در جنوب آستارا واقع شده. در 9 کیلومتری بخش لَوَندویل به روستای کوته کومه می رسیم. روستایی کوچک با نزدیک به 1000 نفر جمعیت و جاذبه هایی که نظر گردشگرای زیادی رو جلب می کنه. یکی از این جاذبه ها، آبشار لاتونه که بلندترین آبشار استان گیلانه. این آبشار از دامنه های شرق کوه اِسپنیاس سرچشمه می گیره و به رودخونه ی لَوَندویل سرازیر می شه. حجم آبش در فصل های مختلف سال تغییر

می کنه ولی در همه ی فصل ها، آب داره. فاصله ی آبشار تا روستای کوته کومه حدود 6 کیلومتره. در مسیر آبشار، تپه های جنگلی بسیار زیبایی وجود داره. در حاشیه ی آبشار هم جنگلی بِکر و زیبا، با انبوهی از درختان میوه واقع شده که 9 ماه از سال سرسبزی خودشو حفظ می کنه. مکان مشهور دیگه ی روستا ی کوته کومه، آبگرم اونه که در خود روستا واقع شده و گردشگرا برای درمان دردهای رماتیسمی، درد مفاصل و رفع ضایعات پوستی از این آبگرم استفاده می کنن. امکاناتی که برای بهره مندی از این آبگرم فراهم شده، در جذب گردشگر بسیار موثره و در افزایش درآمد ساکنان روستا هم نقش داره.

خب دوستان به پایان سفرمون رسیدیم، امیدواریم در سفرهای بعدی هم ما رو همراهی کنین، تا فرصتی دوباره بدرود.