سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

روز سیزدهم ماه محرم الحرام اسرای اهل بیت علیهم السلام در مجلس ابن زیاد - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

روز سیزدهم ماه محرم الحرام اسرای اهل بیت علیهم السلام در مجلس ابن زیاد

روز سیزدهم ماه محرم الحرام اسرای اهل بیت علیهم السلام در مجلس ابن زیاد


پس از آنکه اسرا و سر های مقدس شهدا را در کوفه گردانیدند ، ابن زیاد در کاخ خود نشست و دستور داد سر مطهر امام حسین علیه السلام را در برابرش گذاشتند . آنگاه زنان و کودکان آن حضرت را به همراه امام سجاد علیه السلام در حالی که به طناب بسته بودند - وارد مجلس نموده ، در برابر تخت آن ملعون ایستاده نگاه داشتند . در این حال درباریان آن ملعون به تماشا ایستاده بودند .

اسرای اهل بیت علیهم السلام در زندان کوفه

پس از مجلس شوم ابن زیاد ، اهل بیت علیهم السلام را با غل و زنجیر وارد زندان کوفه نمودند .

خبر شهادت امام حسین علیه السلام در مدینه و شام
ابن زیاد به مدینه و شام نامه نوشت و خبر شهادت امام حسین علیه السلام را منتشر ساخت .

شهادت عبدالله بن عفیف

عبدالله بن عفیف ازدی بزرگواری از اصحاب امیر المؤمنین علیه السلام  بود و در جنگ های جمل و صفین دو چشم خود را از دست داده بود . لذا مشغول عبادت بود .

او هنگامی که شنید پسر زیاد ملعون به امیر المؤمنین و امام حسین علیهما السلام نسبت کذب می دهد ، از میان جمعیت بر خاست و گفت :ساکت باش ای پسر مرجانه ، دروغگو تویی و پدر تو که به تو این مقام را داد . ای دشمن خدا ! فرزندان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم را می کشی و در منابر مؤمنین این چنین سخن می گویی ؟ مأموران خواستند معترض او شوند که با کمک قبیله اش به خانه رفت ، ولی بعد آمدند و خانه او را محاصره کردند . پس از رشادت های او و دخترش دستگیر شد و همان طور که از خدا خواسته بود به دست بدترین خلق یعنی ابن زیاد به شهادت رسید .