رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

روز سیزدهم ماه محرم الحرام اسرای اهل بیت علیهم السلام در مجلس ابن زیاد - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

روز سیزدهم ماه محرم الحرام اسرای اهل بیت علیهم السلام در مجلس ابن زیاد

پس از آنکه اسرا و سر های مقدس شهدا را در کوفه گردانیدند ، ابن زیاد در کاخ خود نشست و دستور داد سر مطهر امام حسین علیه السلام را در برابرش گذاشتند . آنگاه زنان و کودکان آن حضرت را به همراه امام سجاد علیه السلام در حالی که به طناب بسته بودند - وارد مجلس نموده ، در برابر تخت آن ملعون ایستاده نگاه داشتند . در این حال درباریان آن ملعون به تماشا ایستاده بودند .

اسرای اهل بیت علیهم السلام در زندان کوفه

پس از مجلس شوم ابن زیاد ، اهل بیت علیهم السلام را با غل و زنجیر وارد زندان کوفه نمودند .

خبر شهادت امام حسین علیه السلام در مدینه و شام
ابن زیاد به مدینه و شام نامه نوشت و خبر شهادت امام حسین علیه السلام را منتشر ساخت .

شهادت عبدالله بن عفیف

عبدالله بن عفیف ازدی بزرگواری از اصحاب امیر المؤمنین علیه السلام  بود و در جنگ های جمل و صفین دو چشم خود را از دست داده بود . لذا مشغول عبادت بود .

او هنگامی که شنید پسر زیاد ملعون به امیر المؤمنین و امام حسین علیهما السلام نسبت کذب می دهد ، از میان جمعیت بر خاست و گفت :ساکت باش ای پسر مرجانه ، دروغگو تویی و پدر تو که به تو این مقام را داد . ای دشمن خدا ! فرزندان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم را می کشی و در منابر مؤمنین این چنین سخن می گویی ؟ مأموران خواستند معترض او شوند که با کمک قبیله اش به خانه رفت ، ولی بعد آمدند و خانه او را محاصره کردند . پس از رشادت های او و دخترش دستگیر شد و همان طور که از خدا خواسته بود به دست بدترین خلق یعنی ابن زیاد به شهادت رسید .