سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

رهنمودهای امام خمینی(ره)، وحدت‌بخش جهان اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

رهنمودهای امام خمینی(ره)، وحدت‌بخش جهان اسلام است

شناسه : 64180120

فرماندار رشت با بیان اینکه رهنمودهای امام (ره) وحدت‌بخش جهان اسلام است، گفت: امام خمینی (ره) اسوه و الگوی خوبی برای نسل جوان هستند.

سید عیسی مهدوی، فرماندار شهرستان رشت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، با بیان اینکه پیروزی انقلاب مرهون دین‌داری مردم، مشارکت آنان و رهبری کارآمد امام(ره) است، گفت: امام خمینی(ره)، صداقت در رفتار و صراحت در گفتار داشتند و بسیار ساده‌زیست و بی‌پیرایه بودند.

وی با بیان اینکه رهنمودهای امام(ره) وحدت‌بخش جهان اسلام است، افزود: امام (ره) در مرحله آغازین انقلاب برای به هدف رساندن این نهضت، طرح و برنامه داشت، همچنین مدیریت در مرحله میدانی و تدوین برنامه برای آینده انقلاب نیز از دیگر ویژگی‌های بارز این عالم فقیه بود؛ ایشان توانست مردم را جذب منش و اخلاق خود کند و به همین در طول تاریخ زبانزد مردم بوده است.

فرماندار رشت با اشاره به سفارش امام(ره) به جوانان مبنی بر تقویت ایمان و اراده، ادامه داد: امام(ره) جوانان را به دینداری تشویق می‌کردند چراکه جوانان دیندار جذب فساد و جاذبه‌های کاذب و پوچ دنیوی نمی‌شوند و امام راحل همواره به جوانان هشدار می‌دادند که دشمنان انقلاب به دنبال این هستند تا آنان را بی‌بندوبار و بی‌تفاوت نسبت به مسائل کشور بار آورند.

مهدوی با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) حق بزرگی بر گردن همه مسلمانان دارند و حقیقتاً اسوه و الگوی خوبی برای نسل جوان هستند، بیان کرد: معمار کبیر انقلاب همواره سفارش می‌کردند که جوانان پایبند به اصول اخلاقی و مجهز به سلاح ایمان باشند و در قبال انقلاب اسلامی احساس مسئولیت داشته باشند تا نقش سازنده‌ای در روند انقلاب ایفا کنند و دچار انحراف نشوند.

وی اضافه کرد: دین جدای از سیاست نیست و اینکه اسلام خود دینی سیاسی است و همینطور درس ولایت می‌داد و همواره تأکید داشت که جایگاه ولایت‌فقیه و انقلاب را بدانیم زیرا با هدایت و حمایت رهبری است که ملت می‌تواند مسیر درست خود را ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، فرمانداری رشت با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و بیت ولی‌فقیه، در ستاد ارتحال امام(ره) جهت اجرای برنامه‌های عزاداری سالروز رحلت امام خمینی(ره) مشارکت دارد.

ایسنا