رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

رفع نگرانی های اجتماعی نیازمند عزم ملی است - نمایش محتوای خبر

 

 

رفع نگرانی های اجتماعی نیازمند عزم ملی است

شناسه : 139943829

رفع نگرانی های اجتماعی نیازمند عزم ملی است

رشت - ایرنا - سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر کمیته ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی گیلان گفت: رفع نگرانی های اجتماعی و پیشگیری از آسیب های موجود ، نیازمند عزم ملی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش روز چهارشنبه در کمیته ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان گیلان اضافه کرد: تا زمانیکه تمامی عناصر جامعه به این باور نرسند که آسیب های تولید شده در حوزه ناهنجاری ها دامن آنان را هم خواهد گرفت ، اتفاق چندانی نخواهد افتاد.

وی اظهار داشت : باید با درک صحیح واقعیت های اجتماعی و با برنامه ریزی های منطقی، مردم را نسبت به پیامد های ناشی از تولید ناهنجاری ها آگاه کرد.

دبیر کمیته ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان گیلان یادآور شد: بسیاری از مشکلات اجتماعی ناشی از نبود مهارت های لازم زندگی و نبود آموزش های عمومی در این زمینه است که باید با برنامه ریزی های مناسب و تجمیع امکانات دستگاه های مسوول، این آموزش ها را فراگیر کرد.

به گفته رنجکش؛ در این زمینه خانواده ها نقش مهمی دارند و باید نسبت به حفظ سلامت اعضای خویش حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی افزود : یکی از چالش های مهم در حوزه تولید ناهنجاری ها گسترش رسانه ها و فضای مجازی است که موجب تغییر سبک زندگی بویژه در جوانان شده و در کنار خلاء عدم آموزش از سوی خانواده ها و برنامه ریزان فرهنگی و اجتماعی، نگرانی ها را بیشتر کرده است.

وی تاکید کرد : دستگاه های فرهنگی و اجتماعی باید با درک واقعیت های اجتماعی و شرایط جامعه عمل و از انجام رفتارهای سلیقه ای پرهیز کنند.

نخستین جلسه کمیته ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی استان گیلان در سال جاری، نیمه اردیبهشت ماه و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته برگزار شده بود.