جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

رفع تبعیض های دانشگاهی رویکرد مهم دولت تدبیر و امید است - نمایش محتوای خبر

 

 

رفع تبعیض های دانشگاهی رویکرد مهم دولت تدبیر و امید است

شناسه : 69641591

رفع تبعیض های دانشگاهی رویکرد مهم دولت تدبیر و امید است

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه رفع تبعیض های دانشگاهی رویکرد مهم دولت تدبیر و امید است، گفت:اگر این تبعیض ها از بین برود، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در رسیدن به اهداف عالی کشور تأثیرگذار باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور در هشتمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان که در سالن جلسات معاونت برنامه ریزی کشور برگزار شد، با اشاره به انجام رسالت خوب دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد:دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال کیفی سازی و گسترش کیفیت است و دولت هیچوقت اجازه نخواهد داد که رفتار غیر عادلانه گذشته نسبت به این دانشگاه استمرار یابد.

وی افزود:زمانی که مجبور بودیم فرزندانمان را برای ادامه تحصیل در رشته های معمولی در سطوح کاردانی یا بالاتر به خارج از کشور بفرستیم، دانشگاه آزاد اسلامی، در آن زمان به این مطالبات پاسخ درستی داده و صرفه جویی ارزی را برایمان به ارمغان آورد، دانشگاه آزاد اسلامی کارهای بسیار بزرگ مادی و معنوی و ارزشمندی را انجام داد اما متأسفانه بسیار ناعادلانه با آن برخورد می کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، تأکید کرد:در دولتی که دکتر حسن روحانی در رأس آن بوده و بسیار به دانشگاه اعتماد دارد و حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، در رأس این دانشگاه چه در هیأت مؤسس و چه در هیأت امنا حضور دارند، نباید هیچ تبعیضی قائل شده و با تشکیل کارگروه تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی، این به بی مهری ها و برخوردهای غیر منصفانه از بین رفته و در جهت رفع این تبعیض ها بکوشیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید، این تبعیض ها باید از بین رفته و یک گام در جهت تقویت دانشگاه آزاد اسلامی برداریم و من تردید ندارم که اگر این تبعیض ها از بین برود، دانشگاه آزاد اسلامی، علاوه بر ارائه این خدمات بسیار ارزشمند، در برخورداری از خدمات علمی همکارانی که دارد، می تواند در رسیدن به اهداف عالی کشور تأثیرگذار باشد.

دکتر علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش مبسوطی از روند فعالیت های هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، گزارشی از آمار دانشجویی و هیأت علمی استان ارائه داد و تأکید کرد:از این ظرفیت بالای استان می بایست در جهت تولید و ثروت بهره گیری کرد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، به ظرفیت بالای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این استان اشاره کرد و افزود:باید از این گنجینه های گرانبها در جهت راه اندازی شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی علم بهره جوئیم.

دکتر امیرتیموری یکسان نگری به دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاهها را مطالبه کرد و گفت: آموزش عالی کشور ظرف یک دهه گذشته مورد بی مهری های فراوانی قرار گرفت و دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این موضوع مستثنی نبوده است  و انتظار ما جامعه دانشگاهیان از دولت تدبیر و امید آن است که این قطار از ریل خارج شده را به مسیر اصلی بازگرداند.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به مصوبه هفتمین جلسه هیأت امنای استانی در خصوص پروژه امحاء زباله، از ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور درخواست کرد در جهت اجرایی شدن این تفاهم نامه  همکاری، دانشگاه آزاد اسلامی را یاری کنند.

وی با تأکید بر موضوع مهم کاهش وابستگی هزینه های دانشگاه به شهریه های دانشجویی، خاطرنشان کرد:دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، مصمم است در جهت تحقق برنامه و بودجه پیشنهادی سال 1394 دانشگاه آزاد اسلامی که به تصویب هیأت امنای مرکزی نیز رسیده است، گام بردارد و در این جهت از هر تلاشی در چارچوب آئین نامه های دانشگاه دریغ نخواهیم کرد.