سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

رفتار صحیح با طبیعت را با عزمی ملی، به یکدیگر توصیه کنیم - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رفتار صحیح با طبیعت را با عزمی ملی، به یکدیگر توصیه کنیم

رفتار صحیح با طبیعت را با عزمی ملی، به یکدیگر توصیه کنیم


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با تاکید بر ضرورت دوری از اخلاق و رفتار ناپسند با طبیعت گفت: باید با یک عزم ملی، رفتار صحیح با طبیعت را به یکدیگر توصیه کنیم.

ˈمحمدرضا برجیˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در آداب و فرهنگ روزمره خود نیز ، حفاظت از طبیعت مورد تاکید قرار دارد و باید رفتاری شایسته با طبیعتی که نعمات بسیاری به ما ارزانی کرده، داشته باشیم.

وی با اشاره به تنوع زیستی و اقلیمی طبیعت در گیلان افزود: شهروندان و مسافرانی که برای سپری کردن سیزدهمین روز بهار، به دامان طبیعت می روند؛ باید به طور جدی از ریخت و پاش زباله بپرهیزند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان همچنین بر لزوم اجتناب از رهاکردن پلاستیک در طبیعت تاکید و اضافه کرد: به طور معمول در این روز، مسافران و گردشگران اقدام به روشن کردن آتش می کنند که ضروری است ، از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

برجی با اشاره به اجرای طرح مسیر سبز - ساحل پاک در محورهای هفت گانه منتهی به استان های شمال کشور و سواحل دریای خزر یادآور شد: تفاهم نامه اجرای طرح مسیر سبز - ساحل پاک بین استاندار گیلان ، سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری های تهران ، البرز ، قزوین ، مازندران و گلستان امضا شد.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح؛ گشت خودرویی طرح مسیر سبز - ساحل پاک در جاده های گیلان انجام شده است.

به گفته برجی؛ اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در راستای اجرای طرح مذکور، علاوه بر تمامی خودروهای اداری خود، تعداد دو دستگاه خودرو با چاپ گشت نظارت بر اجرای طرح مسیر سبز - ساحل پاک بر بدنه وسیله نقلیه به این مهم اختصاص داده که در ایام عید نوروز در جاده های سراسر استان مستقر شده اند.

وی همچنین افزود: با هماهنگی بعمل آمده با نیروی انتظامی و پلیس راهور استان، با رانندگانی که اقدام به تخلیه زباله و یا پرتاب آن به بیرون از خودرو کنند، برخورد قانونی شده و برای خودروی مذکور برگ جریمه صادر می شود.

وی ادامه داد : این جریمه به استناد ماده 21 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب 1389 اعمال می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان تصریح کرد : براساس این اقدام ، پرتاب کردن یا ریختن ضایعات ، زباله ، آب دهان و بینی و امثال آن از وسیله نقلیه به سطح معابر در کلانشهرها ، مراکز استان ها ، جاده های بین شهری و مناطق آزاد تجاری 300 هزار ریال، در سایر شهرها 200 هزار ریال و روستاها و راه های روستایی یکصد هزار ریال جریمه دارد.

به گفته برجی؛ ریختن یا ریزش روغن ، بنزین ، نفت گاز (گازوئیل) و یا سایر مایعات آلوده و تخریب کننده دیگر در سطح راه ها در کلانشهرها، مراکز استان ها، جاده های بین شهری و مناطق آزاد تجاری 300 هزار ریال ، در سایر شهرها 200 هزار ریال و روستاها و راه های روستایی یکصد هزار ریال جریمه دارد.

 

منبع: ایرنا