جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

رعایت عدالت و انصاف در اظهارنظر باید سرلوحه کارمان قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

رعایت عدالت و انصاف در اظهارنظر باید سرلوحه کارمان قرار گیرد

شناسه : 64193811

رئیس شورای شهر رشت گفت: رعایت عدالت،  انصاف در اظهارنظر و تقوا در پیشگاه الهی و لحاظ کردن منافع مردم باید در سرلوحه کارمان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، رضا جمشیدی، رئیس شورای شهر رشت امروز، 22 تیر ماه در پنجاه ‌و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت که با حضور اعضای شورا برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد امام حسن مجتبی(ع)، اظهار کرد: رعایت عدالت، انصاف در اظهارنظر و تقوا در پیشگاه الهی و لحاظ کردن منافع مردم باید در سرلوحه کارمان قرار گیرد.

وی افزود: با بیان اینکه یک بار در سال بودجه‌ای را تصویب می‌کنیم و به شهردار اجازه می‌دهیم در مورد آن هزینه کند در صورتی که در چارچوب قانون هزینه کرد، قانونی است.

جمشیدی با اشاره به اینکه برخی رسانه‌‌ها اعلام کرده‌اند که مبلغ 13 میلیون تومان به نشریات استان برای پوشش خبری اجلاس روسای شورای کلانشهرهای کشور که در رشت برگزار شد، پرداخت شده است، گفت: ما هیچ پولی در اجلاس‌ها و همایش‌هایی که توسط شهرداری برگزار می‌شود، خرج نمی‌کنیم؛ از اصحاب رسانه حاضر تشکر می‌کنیم اما از پایگاه‌های خبری که تشویش اذهان کرده‌اند از راه قانون مقابله می‌کنیم.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اجرای نهضت آسفالت در شهر، بیان کرد: شورای اسلامی شهر رشت از ابتدای سال 93 قول آغاز نهضت آسفالت را به شهروندان داده بود که با گذشت سه ماه هنوز انجام نشده است ولی در تلاش هستیم تا هرچه زودتر این موضوع نیز حل شود ما اعتقاد داریم کار باید با دقت انجام گیرد ولو با 6 ماه تاخیر.

در ادامه محمود باقری خطیبانی، عضو شورای شهر رشت در نطق میان دستور خود با بیان اینکه شورا بر پایه مشورت بنا شده است، اظهار کرد: اگر جلساتی برگزار می‌شود با اعضای شورای شهر مشورت شود، همچنین ما در کوچکترین ادارات این شهر سالن جلسات داریم اما متاسفانه در شورای شهر چنین چیزی وجود ندارد و ناچاریم برای برگزاری جلسات و همایش‌ها به شهرداری مراجعه کنیم.

وی افزود: آیا خرید میز، صندلی، قالیچه و تجهیز سالن شهرداری باید به عهده شورا باشد، خیلی از خرج‌ها به حساب ما تمام می‌شود؛ برخی سعی در ایجاد تفرقه بین اعضای شورا هستند تا ما به جای انجام و پیگیری امور مردم به دنبال گرفتن وقت یکدیگر باشیم، بعبارتی برای رسیدن به اهداف خود در پی بد جلوه دادن اعضای شورا هستند.

باقری گفت: عده‌ای می‌خواهند شورا را دسته دسته کنند، ما باید با همکاری یکدیگر مشکلات را حل کنیم و در طی 2 سال و نیم فرصتی که باقی مانده سعی کنیم کارهای ماندگاری انجام دهیم، مجددا از اعضای شورا می‌خواهم فرصتی به افراد سودجو ندهند تا به شورا لطمه بزنند.

در ادامه حسین حاجی‌پور، دیگر عضو شورای شهر در نطق میان دستور خود گفت: تاکنون تلاش‌های خوبی انجام شده است و لذا ما نباید خودمان را نفی کنیم چراکه برخی به دنبال این هستند تا ما را سرگرم کنند و نباید به این امور توجه کنیم زیرا ما توسط مردم برای خدمت به آنان انتخاب شده‌ایم.

 

ایسنا