رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

رشت میزبان جشنواره جهاد گران علم و فناوری - نمایش محتوای خبر

 

 

رشت میزبان جشنواره جهاد گران علم و فناوری

شناسه : 327451050

رشت میزبان جشنواره جهاد گران علم و فناوری

هشتمین جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری امروز در رشت برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در این جشنواره یک روزه از 51 نفر از پژوهشگران برتر دانشگاهی تجلیل شد. 
ارائه مقاله ،  کسب رتبه های برتر دانشگاهی، ثبت مقالات علمی در مجلات بین المللی و ثبت اختراعات از مهمترین مولفه های انتخاب این افراد بوده است.   
 مسئول واحد علمی - پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی گیلان گفت : هشتمین جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری به یاد شهید مدافع حرم جهانگیر جعفری نیا که عضو پژوهشکده هوا فضای مرکز رشد سپاه پاسداران بود برگزار شد.
محمد درویشی در ادامه افزود : ثبت اختراعات ، دستاوردهای های پزشکی ، ارائه مقالات علمی ، تولید سوخت موشک و تولید آب سنگین از مهمترین دستاورد های دانشمندان ایرانی در سال جاری است.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب سلامی  تصریح کرد : کشوری که دستش از دانش تهی است نمی تواند توقع استقلال ، هویت ، شخصیت و رفاه داشته باشد. 
مسئول واحد علمی پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی گیلان با اشاره به اینکه این واحد فقط مختص بسیجیان نیست و به همه مردم تعلق دارد تصریح کرد : وظیفه اصلی سازمان بسیج دانشجویی گیلان شناسایی نخبگان علمی ، شناسایی مشکلات دستگاه ها و ارائه راهکار برای رفع آن است.
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فنون انرژی هسته ای کشور نیز گفت : ایران دومین کشور دنیا در زمینه نگهداری سلول های بنیادی است و توانسته در صنایع موشکی و دفاعی به خود کفایی برسد. 
مجدآبادی افزود : آنچه که ملت ها را در دنیا سربلند می کند تلاش است و ملت ایران برای رشد و دستیابی به تکنولوژی های برتر دنیا باید بیش از پیش تلاش کند.
 
منبع:خبرگیلان