جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

رشت بهشت دستفروشان مهاجر شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

رشت بهشت دستفروشان مهاجر شده است

شناسه : 63719515
عضو شورای شهر رشت:
رشت بهشت دستفروشان مهاجر شده است

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: رشت، بهشت دستفروشان مهاجر از دیگر روستاها، شهرها و استان‌های همجوار شده است.

خبرگزاری فارس: رشت بهشت دستفروشان مهاجر شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محسن پورفخریان در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر با ابراز گله‌مندی از تجمع دستفروشان در گوشه و کنار این شهر، اظهار کرد: رشت تبدیل به بهشت دستفروشان شده است به طوری که هر روز شاهد مهاجرت روستاییان و ساکنان دیگر شهرها و استان‌های همجوار به رشت هستیم.

وی یکی از عوامل ازدیاد دستفروشان را بیکاری نامید و تصریح کرد: اگر چه مسئولان ارشد استان باید فکری به حال این مسئله کنند اما با کوتاهی واحد سد معبر شهرداری هر روز بر تعداد افراد دستفروش اضافه می‌شود و کسبه برای فرار از ضرر بیشتر به دستفروشی روی می‌آورند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا ازدیاد وانت بارهای میوه و تره‌بار در شهر را ناشی از همین سوء‌تدبیر دانست و خاطرنشان کرد: شهردار رشت باید برنامه مدونی برای ساماندهی دستفروشان داشته باشد و هرچه سریع‌تر آن را اجرایی کند.

وی در ادامه به ضرورت تامین بودجه برای شناخت سرویس‌های بهداشتی جدید در شهر رشت اشاره کرد و گفت: با وجود کسری بودجه، شهرداری تلاش دارد اعتبار احداث 9 سرویس بهداشتی جدید را تامین کند اما برخی مقام‌های محلی و گاه شهروندان مانع از احداث آن در مکانی که شهرداری در نظر گرفته است، می‌شوند.

شهردار رشت نیز در ادامه جلسه مذکور از ایجاد 5 ناحیه دیگر در محدوده منطقه چهار و پنج شهرداری رشت خبر داد و اظهار کرد: با ایجاد این نواحی جدید که یکی نیز در محدوده مسکن مهر است، تلاش داریم به شهروندان به صورت الکترونیک خدمات ارائه دهیم.

محمدعلی ثابت‌قدم افزود: پایان آذرماه جاری منطقه پنج و دو ناحیه دیگر شهرداری رسماً کار خود را آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه مدیران مناطق در محدوده جغرافیایی خود استقلال دارند و به منظور افزایش دایره اختیارات، تنها یک درصد درآمد مناطق به شهرداری مرکز واریز می‌شود، خاطرنشان کرد: باقی درآمدهای هر منطقه به صورت مستقیم در همان منطقه هزینه می‌شود.

شهردار رشت یادآور شد: با تغییراتی که در واحد سد معبر شهرداری رشت رخ داده است مدیران مناطق باید در راستای کاهش سد معبر در محدوده منطقه خود تلاش بیشتری داشته باشند.