جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

رزمایش طرح تذکر زبانی در 10 شهر گیلان آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمایش طرح تذکر زبانی در 10 شهر گیلان آغاز شد

شناسه : 64102479

رزمایش طرح تذکر زبانی با رمز یا حسن‌بن علی (ع) همزمان با سراسر کشور در 10 شهر گیلان آغاز شد.

خبرگزاری فارس: رزمایش طرح تذکر زبانی در 10 شهر گیلان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان عصر امروز در مراسم آغاز رزمایش طرح تذکر زبانی در محل پارک قدس این شهر اظهار کرد: در شرع مقدس اسلام توجه جدی به امر به معروف و نهی از منکر شده است.

حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده بر توجه به شعائر اسلامی در جامعه پس از گذشت 34 سال از پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر جایگاه بسیار بزرگی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی در جامعه اسلامی به جایی رسیده که مؤمنان جرأت امر به معروف و نهی از منکر را ندارند، تصریح کرد: ایجاد جامعه بر پایه اسلامی هدف امام (ره) در تشکیل حکومت اسلامی بود.

شفیعی‌زاده به پرداخت هزینه‌های بسیار مردم ایران در تشکیل حکومت اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم ایران از ابتدای انقلاب تاکنون 250 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اجرای طرح تذکر زبانی در 40 شهر کشور در سال 90، خاطرنشان کرد: سال 90 طرح تذکر زبانی در دو شهر فومن و لنگرود در گیلان اجرا شده است.

وی به اجرای طرح تذکر زبانی در پنج شهر صومعه‌سرا، رودسر، لاهیجان، فومن و لنگرود در سال 91 اشاره کرد و گفت: امسال طرح تذکر زبانی در 10 شهر رشت، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، آستارا، رضوانشهر، رودسر، لنگرود، فومن، صومعه‌سرا و رودبار با یک‌هزار و 270 نفر نیروهای آموزش دیده اجرا می‌شود.

شفیعی‌زاده با بیان اینکه نیروهای مذکور در قالب 127 گروه تذکر زبانی وظیفه همگانی را اجرا می‌کنند، یادآور شد: شهر رشت ورودی گیلان است اما وضعیت مناسبی به لحاظ ناهنجاری‌های اجتماعی ندارد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان ناهنجاری را بیماری اجتماعی توصیف کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر برطرف کننده ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی اجرای امر به معروف و نهی از منکر را به صورت برادرانه خواند و اظهار کرد: آموزش‌های لازم به آمران به معروف داده شده است.

*امر به معروف موضوع دینی و اجتماعی است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان نیز در مراسم مذکور امر به معروف و نهی از منکر را یکی از موضوع‌های دینی و اجتماعی عنوان کرد و افزود: تذکر زبانی پیام مهربانی وظیفه همگانی افتخار آیین اسلام است.

محمد اکبرزاده با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر راه سعادت جامعه است، تصریح کرد: تمام افراد جامعه در انجام امر به معروف و نهی از منکر مسئول هستند.

به گزارش فارس، رزمایش طرح تذکر زبانی با حضور 200 نفر از آمران به معروف همزمان با 10 شهر گیلان با رمز یا حسن‌بن علی (ع) در پارک قدس شهر رشت آغاز شد.

خبرگزاری فارس