جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

رزمایش تاکتیکی کوی و برزن بسیجیان در تالش - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمایش تاکتیکی کوی و برزن بسیجیان در تالش

شناسه : 310053843

رزمایش تاکتیکی کوی و برزن بسیجیان در تالش

رزمایش تاکتیکی کوی و برزن بسیجیان در تالش برگزار شد.
رزمایش بزرگ تاکتیکی- رزمی - فرهنگی دفاع از کوی و برزن بسیجیان گردان های الی بیت المقدس و کوثر شهرستان تالش، با حضور گسترده مردم و بسیجیان برگزار و خاتمه یافت.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه تالش هدف از اجرای این رزمایش را بالا بردن توان دفاعی و رزمی و همچنین ارتقاء توان معرفتی و بصیرتی بسیجیان سازماندهی شده گردان های بسیج این شهرستان اعلام کرد.
سرهنگ پاسدار احمد رضا منشوری با اشاره به اینکه تمامی برنامه های این رزمایش با محوریت حفظ انسجام بین بسیجیان اجرا شد افزود: در این رزمایش برنامه های آموزشی متنوع رزمی، فرهنگی و عقیدتی از قبیل عملیات امنیتی و دفاع از کوی و برزن، برقراری ایست و بازرسی، امداد و نجات، کنترل جمعیت با محوریت مقابله با نا آرامی ها و همچنین آرام سازی، تمرین حرکت در شب با ستون کشی و تمرین تاکتیک های سناریوی رزمایش، جهت یابی در شب، امنیت و حفاظت از مراکز مهم شهر، کمین و ضد کمین، رزم شبانه، دفاع دورادور و هلی برن همراه با انفجارات و تیراندازی توسط بسیجیان ولایت مدار شهرستان تالش به اجرا گذاشته شد. 
وی با بیان اینکه در اختتامیه این رزمایش و در حضور شهروندان تالش، عملیات ضد شورش، کنترل امنیت و دفاع از کوی و برزن اجرا شد، اظهار کرد: آمادگی دفاعی برای مقابله با تهدید های احتمالی از نیازهای ضروری بسیج به عنوان یکی از ارکان اصلی دفاع از کشور محسوب می شود. 
آخرین مرحله رزمایش2 روزه بزرگ تاکتیکی- رزمی- فرهنگی دفاع از کوی و برزن بسیجیان تالش که در نقاط مختلف این شهرستان و شهرهای حوزه استحفاظی شهرستان تالش (اسالم، لیسار، حویق) برگزار شد.
در این رزمایش ۸ گردان الی بیت المقدس ویک گردان کوثرخواهران شهرستان تالش متشکل از بسیجیان حوزه های مقاومت بسیج حضور داشتند.
 
منبع : خبر گیلان