رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

رایزنی مبادلات ایران و اوکراین - نمایش محتوای خبر

 

 

رایزنی مبادلات ایران و اوکراین

شناسه : 339207506

رایزنی در انزلی برای افزایش مبادلات ایران و اوکراین

در دیدار سفیر ایران در اوکراین با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، برای افزایش مبادلات اقتصادی 2 کشور رایزنی شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در این دیدار مدیرعامل منطقه آزاد انزلی تبدیل شدن این منطقه به مرکز استراتژیک داد و ستد در حوزه دریای خزر را از مهم ترین برنامه ها دانست. 
رضا مسرور به ساخت مجتمع بندری کاسپین برای فراهم شدن زیرساخت ها جهت افزایش مبادلات تجاری ایران با کشورهای حوزه دریای خزر و قفقاز اشاره کرد و افزود : تا پایان امسال 2 پست اسکله این بندر که بزرگترین بندر ایران در دریای خزر است، به بهره برداری می رسد.
وی از افزایش 25 درصدی صادرات از منطقه آزاد انزلی خبر داد و اعلام کرد : در 9 منتهی به آذر امسال 31 میلیون دلار  کالا از این منطقه صادر شد. 
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی به ایجاد زیرساخت های گردشگری در این منطقه اشاره و تصریح کرد : برای رونق بیشتر صنعت گردشگری، بزرگترین آکواریوم ایران در این منطقه ساخته می شود.
رضا مسرور منطقه آزاد انزلی را فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری اوکراینی ها دانست و گفت : امیدواریم با رایزنی سفیر ایران در اوکراین زمینه همکاری های تجاری بین 2 کشور نیز فراهم شود. 
سفیر ایران در اوکراین هم از علاقه مندی دولت اوکراین به توسعه روابط تجاری با ایران خبر داد.  
محمد بهشتی منفرد افزود : در بازگشت به اوکراین توانمندی های تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی را به فعالان اقتصادی این کشور بیشتر معرفی خواهم کرد.
وی به دایر بودن 7 پرواز بین ایران و اوکراین در هفته اشاره کرد و گفت : تا پایان امسال با دایر شدن پرواز اصفهان - شیراز  و تبریز به کیف این پرواز ها به 10 پرواز افزایش خواهد یافت. 
سفیر ایران در اوکراین در ادامه پیشنهاد خواهرخواندگی بنادر انزلی و کاسپین با بندر اودسای اوکراین را داد.
 
 
 
 
منبع : خبر گیلان