جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

رایزنی اقتصادی سفیر ارمنستان در منطقه آزاد انزلی - نمایش محتوای خبر

 

 

رایزنی اقتصادی سفیر ارمنستان در منطقه آزاد انزلی

شناسه : 308888186

رایزنی اقتصادی سفیر ارمنستان در منطقه آزاد انزلی

سفیر ارمنستان در ایران امروز با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی دیدار کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در این دیدار گفت : منطقه آزاد انزلی با داشتن پتانسیل های تجاری ، اقتصادی و گردشگری بستر مناسبی برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
رضا مسرور خطاب به توماس آرتاشس تومانیان افزود : با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های  موجود در منطقه آزادی تجاری – صنعتی انزلی می تواند کالاهای مورد نیاز ارمنستان را تامین کند.
وی در ادامه ضمن ابراز علاقه به توسعه تعامل و همکاری اقتصادی با کشور ارمنستان خاطر نشان کرد : آمادگی داریم که میزبان گروهی از فعالان اقتصادی ارمنستان باشیم تا زمینه های توسعه روابط فی ما بین فعالان اقتصادی 2 کشور و افزایش مراودات تجاری فراهم شود.
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با معرفی ظرفیت های صادرکنندگان و تولیدکنندگان برتر فعال دراین منطقه اظهار امیدواری کرد همکاری های اقتصادی و مبادلات تجاری ایران و ارمنستان افزایش یابد.
رضا مسرور با بیان اینکه کارگروه همکاری های مشترک برای معرفی محصولات و سرمایه گذاران 2 کشور ایجاد شود افزود : برای معرفی هر چه بهتر محصولات صادراتی و تولیدی ایران و گیلان بزرگترین مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی و مجهز ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور در منطقه آزاد انزلی راه اندازی شده است.
توماس آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران هم با ابراز خرسندی از فرصت به وجود آمده در بازدید از منطقه آزاد انزلی در اولین سفرش به استان گیلان گفت : گیلان و منطقه آزاد انزلی ویژگی ها و مزایای منحصر بفردی در زمینه حمل و نقل به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت ها دارد و با راه اندازی مجتمع بندری کاسپین در این منطقه بخش زیادی از مشکلات صادرات کالای به ارمنستان بر طرف می شود.
وی در ادامه زیرساخت های منطقه آزاد انزلی  را برای فعالیت کارآفرینان و بازرگانان قابل توجه دانست و با تاکید بر ارائه تسهیلات ویژه این منطقه به کارآفرینان ارمنستان افزود : با معرفی امکانات منطقه آزاد انزلی به کارآفرینان ارمنستان می توان همکاری های تجاری را افزایش داد.
سفیر ارمنستان درایران با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در خصوص میزبانی این منطقه از فعالان اقتصادی کشورش برای افزایش مراودات گفت : درصورت فراهم شدن این  فرصت ، فعالان 2 کشور می توانند تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و از تجربه های موفقیت آمیز منطقه آزاد انزلی نیز بهره مند شوند.
توماس آرتاشس تومانیان با اشاره به حضور 2 ساله اش در ایران  بعنوان سفیر ارمنستان افزود : ایران  کالاهای بسیار با کیفیتی دارد و اطمینان می دهم که کالاهای  ارمنستان هم کیفیت قابل قبولی دارند.
وی با اشاره به راه اندازی سومین منطقه آزاد ارمنستان در مرز ایران یادآور شد: ارمنستان 2 منطقه آزاد تجاری دارد که در زمینه طلا و جواهرات و سنگ های قیمیتی و تکنولوژی های برتر فعالی است.
منبع : خبر گیلان