جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

راه اندازی مراکز فراگیر کانون پرورش فکری در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی مراکز فراگیر کانون پرورش فکری در کشور

شناسه : 324894411

راه اندازی مراکز فراگیر کانون پرورش فکری در کشور

39 مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معلول در کشور راه اندازی شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل آفرینش های هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در مراسم افتتاح دومین مرکز فراگیری کودکان و نوجوانان ناتوان جسمی و حرکتی گیلان در رودسر گفت : هدف از راه اندازی این مراکز ، پرورش استعدادها و توانمندی های کودکان و نوجوانان معلول است.
حسین علیجانی افزود : تلاش می کنیم در سال آینده مراکز فراگیر کودکان و نوجوانان معلول در روستاها هم راه اندازی شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان هم گفت : پیش از رودسر مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رشت راه اندازی شده بود.
علی پورحسن افزود : در آینده نزدیک این مرکز آموزشی و پرورشی در غرب گیلان در شهر تالش راه اندازی خواهد شد.
وی گفت : مراکز فراگیر به دستگاه هایی نظیر به دید ، برجسته نگار ، کتاب هایی با خط بریل مجهز هستند.
محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی گیلان هم با بیان اینکه این استان 45 هزار معلول دارد افزود : 11 هزار نفر از این افراد معلول ذهنی ، 6 هزار نفر ناشنوا و کم شنوا ، 4 هزار نفر کم بینا و نابینا و 3 هزار و 500 نفر معلول روانی مزمن  و بقیه سالمندان معلول هستند.
پنجمین سایت تخصصی کودکان و نوجوانان گیلان هم امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان هم با 300 میلیون ریال هزینه در فومن افتتاح شد.
در این سایت که به 8 رایانه مجهز است ، در هر دوره 3 ماهه به 160 کودک و نوجوان در خصوص استفاده از رایانه ، بازی های رایانه ای سالم و همچنین فنی - حرفه ای آموزش داده  خواهد شد.
مدیرکل آفرینش های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در فومن با بیان اینکه 950 کانون در ایران فعال است گفت : تا کنون در نیمی از این کانون های پرورشی سایت تخصصی راه اندازی شده است.
حسین علیجانی افزود : قراراست در همه کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور سایت تخصصی راه اندازی شود.
 
منبع : خبر گیلان