جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

راهیابی نمایشهای رادیویی کادوی تولد و از ورشو تا تهران به سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

راهیابی نمایشهای رادیویی کادوی تولد و از ورشو تا تهران به سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

شناسه : 364736104

نمایشهای رادیویی کادوی تولد  و از ورشو تا تهران  کاری از صدای مرکز گیلان به سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافتند .
نمایش رادیویی کادوی تولد به نویسندگی،تهیه کنندگی و کارگردانی بهرام نوری به سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر راه یافت . خلاصه داستان این نمایش درباره فردی به نام فرهاد که مامور شناسایی و خنثی سازی بمب است ، در شبی بارانی که شب تولدش است در یک پیام تلفنی به حضور در یک عملیات ویژه فراخوان می شود ،فرهاد پیش از ترک خانه چراغ قوه موزیکالی به عنوان کادو ی تولد از دخترش سارا دریافت می کند  و به همراه شهرام وارد محیط عملیات می شوند و رئیس و رسول از کانکس کنترل عملیات را هدایت می کنند و..... این نمایش شنیدنی با بازی :مجید پتکی ،نسرین بابایی ،صبا مهدوی ،مهدی مخبری ،مرتضی زینل و مهدی مددکار ، صدابرداری :معصومه همتی تهیه شده و عرفان شهبازی نیز دستیاری کارگردان را عهده دار می باشد .
 نمایش «از ورشو تا تهران »نیز  درباره جنگ جهانی دوم است که لهستانی ها را وادار به ترک وطن کرده و برخی از آنها به ایران پناه می آورند و اکنون یا در قید حیات نیستند و یا سن و سال بالایی دارند و قادر به حرف زدن و یادآوری خاطرات نیستند . این نمایش که به جشنواره تئاتر فجر راه یافته به کارگردانی مریم جمالی پور ،نویسندگی مهسا طالبی و با بازی :مریم جمالی پور ،مانا پاک سرشت ،زینب شهبانی،مهدی مددکار و مرتضی زینل تهیه شده است . مرتضی زینل دستیار تهیه و مصطفی غزنوی نیز دستیار کارگردان این نمایش می باشد .