سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

راهیابی آثار برنامه سازان صدا و سیمای مرکز گیلان به جشنواره های معتبر بین المللی - نمایش محتوای خبر

 

 

راهیابی آثار برنامه سازان صدا و سیمای مرکز گیلان به جشنواره های معتبر بین المللی

شناسه : 369251813

دو اثر از صدا و سیمای مرکزگیلان به جشنواره0ABU Prizes 202 و فیلم کوتاه پویانمایی سیمای مرکز گیلان نیز به جشنواره فیلم کوتاه آمریکای لاتین 2020  راه یافت.
مستند نمایشی «از تولد تا تولد» از معاونت صدا و « کلاسی زیر سقف آسمان » از معاونت خبر دو اثر راه یافته به جشنواره «ABU PRIZES 2020»  می باشند. مستند نمایشی از تولد تا تولد کاری از بهرام نوری روایتی از فرهاد رمضانی است که در روز تولد خود در حین عملیات خنثی سازی بمب به شهادت می رسد این واقعه از زبان دخترش بعد از 18سال روایت شده است. اثر «کلاسی زیر سقف آسمان » کاری از اعظم سائدی روایتی از زندگی یک معلم جوان در روستاهای دور افتاده تالش در استان گیلان است که در دوران شیوع کرونا به علت عدم دسترسی بعضی از بچه ها ی عشایر  به اینترنت مجبور به تدریس حضوری با حفظ فاصله اجتماعی  می شود. گیلان ،لرستان ،گلستان ،کرمانشاه  و مازندان جز پنج استان  دارای اثر دراین دوره از جشنواره می باشند که گیلان و کرمانشاه هر یک با دو اثر در این رقابت حضور دارند .                                                                                           
همچنین فیلم کوتاه پویانمایی «محاکمه» تولید سیمای مرکز گیلان به جشنواره فیلم کوتاه آمریکای لاتین 2020 راه یافت.
 داستان  فیلم محاکمه به نویسندگی و تهیه کنندگی محمد وهابی و کارگردانی و انیماتوری اسماعیل جباری درباره یک تفنگ است که به تالاب انزلی وارد شده و قصد شکار دو پرنده زیبا را دارد ،اما با محکمه وجدان درگیر محاکمه ذهنی خود می شود.
پیش از این نیز فیلم کوتاه محاکمه به جشنواره پویانمایی رومانی راه یافته بود.