سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

راهداران گیلانی به 43 فقره تصادف در نیمه نوروز امسال یاری رساندند - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

راهداران گیلانی به 43 فقره تصادف در نیمه نوروز امسال یاری رساندند

راهداران گیلانی به 43 فقره تصادف در نیمه نوروز امسال یاری رساندند


رشت - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از امدادرسانی راهداران این نهاد به 43 فقره تصادف به وقوع پیوسته در جاده های استان در نیمه نوروز امسال خبر داد .

ˈ شعبانعلی خاوری ˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : با وقوع تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات رانندگی از سوی تعدادی از مسافران ، راهداران در اولین فرصت به یاری خسارت دیدگان شتافتند و نسبت به جمع آوری و رفع ترافیک جاده ای اقدام کردند .

وی با اشاره به حضور گسترده اکیپ های راهداری در نیمه نخست ایام نوروز امسال افزود : 375 راهدار در قالب 40 اکیپ شامل 79 گشت راهداری با 250 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در طرح نوروزی امسال در استان فعالیت دارند .

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان خاطرنشان کرد : در نیمه نخست تعطیلات نوروزی امسال ، اکیپ های سیار در محورهای ارتباطی استان به 38 خودروی در راه مانده با استفاده از امکانات و تجهیزات داخلی مستقر خدمات مکانیکی ارائه دادند.

خاوری همچنین از اسکان تعدادی از مسافران نوروزی در راهدارخانه های کوهستانی گیلان خبر داد و گفت : در این ایام به دلیل بارش نزولات آسمانی درمحورهای کوهستانی این استان با تمهیدات بعمل آمده و آماده سازی و تجهیز راهدارخانه ها، تاکنون 58 خانواده اسکان داده شده است .

وی از تهیه و تدوین کشیک های ایام نوروزی به صورت 24 ساعته ادارات تابعه و مرکز مدیریت راه ها و اداره کل به همراه شماره تلفن گویای 141 و پیامک 100000141 و شماره تلفن پاسخگوی 3211111 بصورت شبانه روزی برای اطلاع مسافران و مردم استان از آخرین وضعیت راه های گیلان خبر داد.

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با بیان اینکه بیشترین عامل تصادفات جاده ای سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده گفت: رعایت سرعت مطمئنه و توجه به علائم ایمنی جاده ای در رانندگی ، شرط اول داشتن سفری ایمن است.

ایرنا