سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

دیدنی های گیلان- شهر صومعه سرا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

دیدنی های گیلان- شهر صومعه سرا

Loading the player...

صومعه سرا شهري در جاده رشت – فومن در 23 كيلومتري شهر رشت واقع است و داراي اراضي مسطح و جلگه اي و آب و هواي مطبوعي است . اين شهر در مراكز عمده پرورش كرم ابريشم ، برنج ، توتون ، محصولات جاليزي و توليد چوب صنوبر است . مهمترين بناي تاريخي اين شهر بنايي استوار و باوقار برآمده از دل تاريخ ، مناره آجرين گسگر است كه با خود سخن ها از دوران سلجوقيان تاكنون دارد . از ديگر جاذبه هاي اين شهر مي توان به غار نارنج پره تنيان- تالاب هندخاله – نرگستان – سياه درويشان – باغات چاي ، مزارع توتون – دهكده ييلاقي تنيان و پارك جنگلي سياه كو – خرابه هاي قديمي گسگه و بقاع متبركه و ابنيه مذهبي ، فرهنگي و تاريخي متعدد آن اشاره كرد .

ماسوله ، نامی منحصر به فرد و شناخته شده در دنیا که در جنوب غربی شهر فومن واقع است . منطقه ای کوهستانی . زیبا ، با مناظر بی بدیل ، دلنواز و روحبخش که با ساختمانهای زیبا و خاص خود جلوه گری می کند . اسلوب ساخت ساختمانهای این منطقه به صورت طبقه و بعضاً سه طبقه است که بر دامنه کوه احداث شده است و چنان می نماید که بام خانه ای حیاط خانه ای دیگر می باشد و از دور مانند قصری باشکوه و چند طبقه جلوه گر است . ماسوله به عنوان یکی از آثار تاریخی مهم جهان توسط یونسکو به ثبت رسیده است . پذیرایی هزاران هزار گردشگر از داخل و خارج ایران می باشد ؛ وجود مناطق ییلاقی خوش آب و هوا ، چشمه های آب معدنی رودهای روان ، جنگلهای انبوه و سرسبز ، همه و همه گردشگران را فرا می خواند تا نظاره گر ردپای تاریخ در این منطقه باشند .

تهیه کننده: سید علی اشرفی

تدوین: سید مصطفی نبوی

   
     

Somesara is located in between Rasht – Fuman road in 23km city . It has flat and plain land and pleasant climate

This city is major centers of sericulture , rice , tobacco , patch products and wood products

The most important historical building in the city associated with modest and firm construction is well-known as Gasgar's Brick minaret that emerged from the hear of history and it has speak from seljvk period. Other attractions of the city can represent pare Tanyan's orange core, Hndkhaleh wetland , nargestan , syal Darvishan, tea gardens tobacco farms , Tanyan village , syahkoo forest park , Gasgar's old ruins , blessed shrines and many historical , cultural and veligious faiths