رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان با مسئولان دستگاه قضا - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان با مسئولان دستگاه قضا

شناسه : 339207398

دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان با مسئولان دستگاه قضا

علم و عدالت مبنای قضاوت در روند رسیدگی به پرونده های قضایی است.
به گزارش خبرگزار ی صدا و سیما نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در جمع روسای دادگستری ها ، قضات و دادستان های استان اهمیت شغل قضاوت از منظر تعالیم اسلامی را تبیین کرد و گفت : قضاوت کاری سخت و تخصصی است.
آیت الله قربانی تصریح کرد : ارتقای روزافزون عملکرد محاکم قضایی می تواند ضریب امنیت و آرامش اجتماعی را افزایش دهد.
وی با اشاره به تبلیغات مسموم و طراحی شده رسانه های معاند نظام برای تضعیف عملکرد دستگاه قضا و در نهایت ایجاد گسست در نظام اداری و قضایی کشور افزود : در دنیای رسانه ای امروز کوچکترین اغماض و تخطی زمینه ساز تبلیغات مخرب رسانه های دشمنان است و مجموعه دست اندرکاران دستگاه قضا باید این مهم را در روند ایفای وظایف خطیر خویش مد نظر داشته باشند. 
نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین به اهمیت امر قضا از منظر مولای متقیان علی علیه السلام را تبیین کرد و گفت : این اهمیت زمانی محفوظ می ماند که قاضی ، حقیقت را با احاطه عالمانه بر اصل موضوع قضاوت تشخیص دهد.
رییس کل دادگستری گیلان نیز از رسیدگی سالانه حدود 500 هزار پرونده قضایی در 26 محکمه گیلان خبر داد و گفت : بیشترین پرونده ها، مربوط به نزاع فردی و درگیری های فیزیکی است که حکایت از پایین بودن آستانه ی تحمل عمومی دارد.
احمد سیاووش پور تعداد پرونده های وارده  به محاکم قضایی گیلان در 9 ماه منتهی به آذر  امسال را 332 هزار فقره اعلام و اضافه کرد : در این مدت 340 قاضی همین تعداد پرونده را رسیدگی و مختومه کرده اند.
 
منبع : خبر گیلان