رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

دیدار نماینده تالش،رضوانشهر و ماسال و نماینده آستانه اشرفیه با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار نماینده تالش،رضوانشهر و ماسال و نماینده آستانه اشرفیه با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان

شناسه : 122093905

دیدار نماینده تالش،رضوانشهر و ماسال و نماینده آستانه اشرفیه با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان

شکری نماینده تالش، رضوانشهر، ماسال در مجلس شورای اسلامی و فرمانداران این شهرستانها، دکتر قربانی رئیس مجمع نمایندگان و نماینده مردم آستانه اشرفیه با نصرپور مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان دیدار کردند . 
محمود شکری در این دیدار با اشاره به جایگاه صدا و سیما در توسعه همه جانبه کشور گفت: رسانه ملی نقش مهمی در اطلاع رسانی ، فرهنگ سازی و آموزش عمومی دارد و بهترین پل ارتباطی میان مردم و مسوولان است. 
نماینده تالش با قدردانی از تلاش های صدا و سیمای مرکز گیلان در پوشش وقایع و رویدادهای منطقه و تولید برنامه هایی پرمحتوا و اثر بخش در مناسبت های مختلف خواستار افزایش تعدد برنامه ها با گویش تالشی و و همچنین راه اندازی سیستم پخش دیجیتال برنامه های صدا و سیما در شهرستان تالش شد . در ادامه این نشست فرمانداران تالش،رضوانشهر و ماسال نیز با قدردانی از اقدامات صدا و سیمای مرکز گیلان در افزایش وحدت و همدلی و بیان توانمندیها و دستاوردهای نظام خواستار توجه بیشتر رسانه استانی به مشکلات مناطق تالش نشین شد. 
قربانی رییس مجمع نمایندگان گیلان هم که میهمان افتخاری این نشست بود با اشاره به نامگذاری امسال به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی گفت: صدا و سیما با طرح مشکلات مردم و پاسخ مسوولان جایگاه ویژه ای در افزایش همبستگی ها در کشور دارد و حمایت از رسانه  ملی برای تولید برنامه های اثربخش وظیفه دولت و مجلس است. 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این نشست با اشاره به رویکرد رسانه استانی برای معرفی قابلیت ها و توانمندی های گیلان گفت : صدا و سیما به عنوان چشم بینا و زبان گویای مردم نقش مهمی در وحدت، همدلی و انعکاس دستاوردهای نظام دارد . محسن نصرپور افزایش کیفیت تولید برنامه ها ، اطلاع رسانی به موقع رویدادها و پوشش جغرافیایی مناطق مختلف را از اولویت های رسانه ملی دانست و گفت : صدا و سیمای مرکز گیلان نیز با تهیه و پخش برنامه ها با گویش های محلی می کوشد فرهنگ و آداب و رسوم مردم مناطق مختلف را معرفی کند . 
وی در ادامه با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی مردم تالش و خدمات مردم شریف این منطقه به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این منطقه دارای مشاهیر و بزرگان برجسته ی فراوانی است و صدا و سیمای مرکز گیلان تمام تلاشش را برای معرفی این افراد و همچنین توانمندی های مناطق تالش زبان به کار گرفته است. مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان همچنین با اشاره به راه اندازی 4 دفتر خبری در استان و لزوم ایجاد یک دفتر خبری در مناطق تالش زبان از مسوولان این مناطق خواست: مشارکت در ساخت این دفتر را در اولویت برنامه هایشان قرار داد.