رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

دیدار معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه علمي و کاربردي با نماینده ولی فقیه در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه علمي و کاربردي با نماینده ولی فقیه در گیلان

شناسه : 159355970

دیدار معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه علمي و کاربردي با نماینده ولی فقیه در گیلان

تعليم و تربيت نسل جوان بايد با مهارت اندوزي – تهذيب نفس و دين مداري همراه باشد.
نماينده ولي فقيه در گيلان در ديدارمعاون نظارت و ارزيابي دانشگاه علمي و کاربردي کشور با اشاره به نقش راهبردي اين دانشگاه در تربيت نيروهاي ماهروکارآفرين گفت: رسالت علمي و آموزشي دانشگاه علمي کاربردي با ساير دانشگاه هاي کشور متفاوت است چراکه روند آموزش دراين دانشگاه با کسب مهارت و تجربه همراه است واين مهم مي تواند نقش موثري درروند اشتغالزايي وارتقاء بهره وري بخشهاي توليدي،اقتصادي و فرهنگي ايفا کند.
 آيت الله قرباني همچنين برضرورت ارتقائ بينش ديني واخلاقي دانشجويان در مراکزآموزش عالي تاکيد کرد وافزود:کسب علم ومهارت زماني تحول ساز خواهد بود که با تقواواخلاق مداري همراه باشد.
امام جمعه ي رشت همچنين نقش استادان متعهد ومتخصص را درارتقاء آموزشي دانشگاه ها مهم دانست وتصريح کرد:عظمت واقتدار ايران اسلامي با  نيروي ايمان و استقامت آحاد ملت بدست آمده و اين روند با تربيت نسلي آگاه ، مقاوم و بصيرتداوم خواهد يافت.
معاون ارزيابي و سنجش دانشگاه علمي – کاربردي کشور نيز گزارشي از مهمترين برنامه ها و اقدامات اين دانشگاه براي ارتقاء علمي و مهارتي دانشجويان ارايه کرد و گفت: در حال حاضر 530 هزار دانشجو در مراکز علمي - کاربردي کشور تحصيل مي کنند و يک ميليون نفر نيز از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند.
عباس اعلايي مهمترين اولويت آموزشي دانشگاه علمي – کاربردي را افزايش و ايجاد تنوع رشته هاي مورد نياز جامعه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر فقط 3 هزار شغل در کشور شناسايي شده در حاليکه ظرفيت حقيقي اصناف و شغل ها در جامعه بسيار بيشتر از اين است و دانشگاه علمي – کاربردي مي تواند در اين بخش نيرو سازي کند. 
رييس دانشگاه جامع علمي کاربردي همچنين با همچنين با قائم مقام صدا و سيماي مرکز گيلان نيز ديدار کرد 
 قائم مقام صدا وسيماي مرکز گيلان در اين نشست با اشاره به اينکه مرکز گيلان براي همکاري مشترک با اين مرکزعلمي رادارد .
حسن ظهيري افزود: رسانه استاني با ساخت برنامه هاي علمي و پژوهشي مي توان سطح علمي جامعه را بالا برد و نياز مخاطبان را مرتفع کرد.
 
منبع : خبر گیلان